Mobil

ZTE tüm markalarını birleştiriyor

zte tum markalarini birlestiriyor 0

Hemşehrileri Huawei, Xiaomi yahut Oppo kadar tanınan olmasa da ZTE firması muhakkak bir çapta akıllı telefon pazarındaki argümanını devam ettiriyor. Önümüzdeki yıl firma kaynaklarını biraz daha verimli kullanacak.

Tek ZTE markası

Akıllı telefon pazarının uzun soluklu firmalarından olan ZTE, ağırlaşan rekabet karşısında tek bir marka olmaktan çıkarak farklı gereksinimlere hitap eden geniş bir yelpaze kurmuştu. ZTE ana markası ana akım telefonlar üretirken Nubia markası biraz daha gençlere yönelmiş, Red Magic ise oyuncu tarafını ele almıştı.

Gelecek yıldan itibaren tüm bu markalar ZTE çatısı altında toplanacak. Firma ayrıyeten Çin genelinde 5000 civarında satış noktası hayata geçirmeyi planlıyor. Öbür taraftan ZTE 5G deneyim noktaları da gelecek yıl tüketicileri bekliyor olacak.

Tek marka stratejisi belirlense de firma genç kuşaklara hitap eden kaliteli eserleri barındıracak bir alt marka fikrinde. Bununla birlikte bu alt marka yalnızca Çin’de odaklanacak. Yeniden firmanın Objelerin İnterneti eserleri de tek marka olarak satılacak.

ZTE’nin gelecek yıl yükünü Çin’e verecek olması aslında katı ABD ambargosunun bir sonucu olarak görülebilir. Huawei’nin karşılaştığı sıkıntıları yakından gören ZTE şimdiden çekirdek bir yapıya bürünerek hasarı en aza indirmeyi planlıyor üzere.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu