Zoom Yeni Bir Güncelleme Yayınladı: İşte Yenilikler

zoom yeni bir guncelleme yayinladi iste yenilikler BGS6UJKD

Bilhassa COVID-19 pandemisi sırasında tavan yapan görüntü konferans hizmeti gereksinimine karşılık vererek popülerliğini süratle artıran Zoom; Windows, MacOS, Linux, iOS ve Android sürümleri için yayınlisimığı yeni güncelleme ile hem arayüzünü güncelledi hem de hizmetine yesyeni özellikler kazandırdı.

Zoom’a gelen yeni özelliklerden bahsetmeden evvel var olan özelliklerdeki değişiklikleri konuşmak gerekirse; uygulamanın Windows, MacOS ve Linux sürümlerinde webcam’in kapalı olduğu durumlarda artık toplantı bilgisi ve özellikleri mekanine profil resmi ya da isim gösterilecek. Bir öteki deyişle görüntü dışı görüşme arayüzü, görüntü kapalı görüşme arayüzüyle birebir olacak.

Zoom’da tüm masaüstü mekanine makul bir programın ekran imajı yansıtılabilecek

zoom yeni bir guncelleme yayinladi iste yenilikler 0 brA4AP8i

Zoom’a gelen yeni özelliklere değinecek olursak; artık Zoom’un iPisim sürümünde galeri, 4×4 görünümünde görüntü dizilimini destekliyor. 11 inç ve 12,9 inç iPisim Pro modellerinde ise dizilim 5×5’e çıkabiliyor. Ayrıyeten Zoom’un sanal art plan özelliği, adreno 615, 616, 618 ve 620 GPU’ya sahip tüm Android aygıtlarda kullanılabilecek.

Bununla birlikte artık Windows ve MacOS kullanıcıları, tüm masaüstünü paylaşmak alanine sadece belirledikleri programın ekran manzarasını görüntü konferanstaki iştirakçiler ile paylaşabilecekler. Böylelikle kullanıcılar, bilgisayarlarında farklı uygulamalara giriş yapsalar dahi konferansa sırf belirledikleri programların ekran imajı yansıtılmaya devam edilecek.

Zoom’a bildiri sabitleme özelliği geldi

zoom yeni bir guncelleme yayinladi iste yenilikler 1 t5ADIIBc

Zoom toplantıları ile ilgili gelen yeni özelliklere bakacak olursak; berbata kullanım raporlamanın öne çıktığını söyleyebiliriz. Artık Zoom’u hangi aygıtta kullanıyor olursanız olun, toplantı sahibinin ya da iştirakçilerin berbata kullanımını Zoom’a rapor edebileceksiniz. Ayrıyeten yeni iştirakçi aktivitesini askıya alma özelliği ile tüm görüntü ve sesleri kapatılabilecek, ekran paylaşımı durdurulacak, orta odalar sonlandırılacak ve kayıt beklemeye alınacak.

Tekrar Zoom’un hangi sürümünü kullanıyor olursa olsun kullanıcılar, kanaldaki bir iletisi kanalın en üstüne sabitleyebilecekler. Ayrıyeten sabitlenen bildiriler isteğe nazaran kaldırılabilecek ya da değiştirilebilecek. Ayrıyeten tüm platformlardaki Geçmiş ve Sesli Bildiri sekmeleri; pozisyon, davet bilgisi ve istenmeyen aramalar ile ilgili daha fazla bilgi gösteren bir arayüz geliştirmesi aldı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Zoom Yeni Bir Güncelleme Yayınladı: İşte Yenilikler