YouTube’un Android Sürümüne Yeni Simgeler Geliyor

youtubeun android surumune yeni simgeler geliyor fdgKj67R

ABD merkezli teknoloji devi Google, dünyanın en büyük görüntü paylaşım platformu YouTube ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda YouTube’un Android sürümü için bir çalışma içerisinde olan geliştiriciler, YouTube’un simgelerini değiştirmeye hazırlanıyor üzere görünüyor. Bu çalışmanın değerli olduğunu söylemek gerekiyor zira Google, YouTube’un simgelerine esaslı bir değişikliği en son 2017 yılında yapmıştı.

YouTube’un Android sürümündeki mevcut simgeler, içi dolu olarak tasarlanmıştı. Lakin Google, yıllar sonra bu dizayndan vazgeçecek gibi. Zira ortaya çıkan yeni simgeler hem içi boş bir halde tasarlanmış hem de güya daha kabaymış üzere görünüyor. Ayrıyeten yeni simgeler, mevcut simgelere kıyasla biraz daha keskin renklere sahip olacak izlenimi uyandırıyor.

YouTube’un Android sürümündeki eski ve yeni simgeler işte bu türlü görünüyor

youtubeun android surumune yeni simgeler geliyor 0 3pAPZm1l

*Üstteki simgeler mevcut tasarımı, alttaki simgeler ise yeni tasarımı göstermektedir.

Aslına bakacak olursak iOS kullanıcıları, YouTube’un Android sürümüne gelecek yeni simgeleri bir müddettir kullanıyorlar. Birtakım kesitler, bu simgelerin yalnızca iOS’a özel olduklarını düşünüyordu fakat görünüşe nazaran Google, birkaç ay evvel iOS platformuna sunduğu simgeleri artık de Android kullanıcılarına sunacak. 

Google’ın YouTube’un Android sürümündeki simgeleri değiştirerek tek tip dizayna geçiyor oluşu, yeni bir gelişmenin daha habercisi olabilir. Geliştiriciler, bu atağın üzerine YouTube’un masaüstü sürümünün simgelerini de değiştirme kararı alabilirler. Lakin şu an için bu tarafta bir açıklama yapılmisimı. Önümüzdeki günler, YouTube’un yeni simgelerinin geleceğini daha besbelli kılacağa benziyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

YouTube’un Android Sürümüne Yeni Simgeler Geliyor