Genel

Yerli arabaya yeni transfer: Üretimden sorumlu isim aşikâr oldu

yerli arabaya yeni transfer uretimden sorumlu isim asik r oldu 0 798KSqvw

Şu anda yerli arabain üretileceği fabrikanın inşaatına devam eden Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG), tecrübeli isimleri bünyesine kazandırmaya devam ediyor. Gelen haberlere nazaran TOGG‘da üretimden sorumlu isim Murat Akdaş oldu.

Yapılan açıklamada, TOGG’da üretim sorumluluğunun otomotiv bölümünde 20 yılı aşkın deneyime sahip olan Murat Akdaş’a verildiği söz edildi. 1997 yılında çalışmaya başladığı Honda Türkiye’de Fabrika Yöneticiliği vazifesini yürüten Akdaş, bugünden itibaren TOGG’da inşaat proje idaresi ve üretim sorumluluğu konumlarında misyon yapacak.

TOGG’da tüm üretim süreçlerinin idaresinde yer alacak Murat Akdaş inşaat proje idaresi, üretim operasyonları, üretim mühendisliği, üretim kalitesi, gereç idaresi ve çalışma alakalarından sorumlu olacak.

Murat Akdaş kimdir?

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Mühendisliği’nde tamamlayan Murat Akdaş, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği kısmında gerçekleştirdi.

Meslek hayatına 1991 yılında Pendik Tersanesi’nde Mekanik Montaj Denetim Mühendisi olarak başlayan Akdaş, üç yıl boyunca bu misyonu sürdürdükten sonra otomotiv dalına adım atarak Türk Pirelli AŞ’de Kaizen Mühendisi olarak iki yıl boyunca vazife yaptı.

Honda Türkiye’deki mesleğine 1997 yılında kalite kısmında başlayan Murat Akdaş, bugüne kadar üretimin birçok farklı ve değerli durumunda yöneticilik yaptı.

Yerli araba fabrikasında son durum

18 Temmuz 2020’de başlayan fabrika inşaatında 50 bin m3 kazı çalışması, 10 bin m3 yapısal dolgu çalışması, 2 bin 638 adet yer güçlendirme kolonu yapıldığı açıklandı. Güçlendirme çalışmaları tamamlandığında taban güçlendirme kolonu (DSM) sayısı 40 bine ulaşacak. İnşaatın 16 ay sonra tamamlanması planlanıyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu