Genel

Yeni Volvo S60 için Türkiye yolu göründü: İşte fiyatı

yeni volvo s60 icin turkiye yolu gorundu iste fiyati 0 acltairg

Tanıtılmasının üzerinden epey uzun bir müddet geçmesine karşın ABD’de üretildiği için Türkiye’ye getirilemeyen Volvo S60 sonunda pazara giriş yapıyor. Markanın yeni stratejisi doğrultusunda Çin’de üretilen S60’lar Türkiye’ye de getirilecek ve birinci teslimatlar şubat ayında başlayacak.

SPA platformu üzerine inşa edilen yeni Volvo S60, dizel seçeneği olmayan birinci Volvo modeli olarak şirketin elektrifikasyona yönelik en değerli adımlarından birini oluşturuyor. Yeni S60 bu kapsamda Türkiye’de de 250 hp güç ve 350 Nm tork üreten hafif hibrit turbo-şarjlı akaryakıtlı AWD seçeneğiyle satılacak. Yeni Volvo S60 başlangıç anahtar teslim fiyatı 783 bin TL olarak açıklandı.

yeni volvo s60 icin turkiye yolu gorundu iste fiyati 1 nWFZgDHM

Türkiye’de Şubat 2021’de teslimatları başlayacak olan yeni Volvo S60; panoramik açılır cam tavan, anahtarsız kullanım ve temassız açılır bagaj kapağı, gerçek deri döşemeler, elektrikli ve hafızalı şoför koltuğu, elektrikli yolcu koltuğu, 18” alaşım jantlar, LED farlar, art kamera, kristal vites topuzu, çarpışma tedbire dayanak sistemleri ve şerit muhafaza asistanı üzere donanım ve özellikleriyle dikkat çekecek.

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman, “2021 yılında Türkiye otomotiv pazarında 2020 yılına paralel 625 bin araba satılacağını iddia ediyoruz ve pazar hissemizi yüzde 1,5 civarında ön görüyoruz. 52 bin adetlik premium segment satışları içinde ise bu yıla paralel yüzde 18’lik bir pazar hissesi hedefliyoruz.” formunda konuştu.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu