Yeni Snapdragon işlemcili akıllı telefonlar, Android 12-13-14 güncellemelerini alabilecek

yeni snapdragon islemcili akilli telefonlar android 12 13 14 guncellemelerini alabilecek ngpsTl2B

yeni snapdragon islemcili akilli telefonlar android 12 13 14 guncellemelerini alabilecek 0 99HEYcBA

Google, Qualcomm yongalarına sahip yaklaşan akıllı telefonların, üç yıl boyunca büyük Android güncellemelerini destekleyeceğini ve güvenlik güncellemelerini de dört yıl müddetle alabileceklerini duyurdu. Bu gelişme, Google ve Qualcomm’un, Android güncelleme sürecini kolaylaştırmak emeliyle birkaç yıl evvel başlayan Project Treble üzerindeki ortak çalışmasının bir sonucu.

Takviye müddetinin değerli ölçüde uzatılması sadece yeni aygıtlar için geçerli olacak ve halihazırda piyasaya sürülen modelleri etkilemeyecek. Dolayısı ile Qualcomm, Snapdragon 888‘den başlayarak tüm akıllı telefon yonga seti portföyü için üç büyük Android işletim sistemi güncellemesini de destekleyecek.

Lakin bu noktada Google’ın yayınlayacağı Android ve güvenlik güncellemelerinin uygulanmasının, akıllı telefon üreticilerinin inisiyatifinde olacağını da belirtelim.

yeni snapdragon islemcili akilli telefonlar android 12 13 14 guncellemelerini alabilecek 1 gmqbeEDT

Üreticiler buna uymayabilir

Samsung, Xiaomi, HMD Küresel ve öteki şirketlerin bu yeni güncelleme uygulamasını kullanıcılarına yansıtıp yansıtmayacakları ise muamma. Çünkü kullanıcılar telefonu aldıklarında yüklü olan Android 11 işletim sistemini de sayacak olursak, Android 11-12-13 ve 14 sürümlerini tek bir aygıtla kullanabilecekler. Bunun da yeni aygıt satışlarını olumsuz etkileyeceği düşünülebilir.

MediaTek çipli aygıtlar için gelecekte bu türlü bir takviyenin uygulanıp uygulanmayacağı şu anda bilinmiyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yeni Snapdragon işlemcili akıllı telefonlar, Android 12-13-14 güncellemelerini alabilecek