Yeni Renault Zoe Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

yeni renault zoe turkiyede satisa sunuldu iste fiyati lAPiNVr8

Türkiye’de en çok tercih edilen araba markalarından bir tanesi olan Renault, tam elektrikli aracı Zoe’nin yeni versiyonunu ülkemizdeki şoförlerle buluşturdu. Birinci iki kuşak Zoe’ye nazaran daha gelişmiş özelliklere sahip olan araç, ülkemizdeki şoförlerin ilgisini çekmeyi başaracak üzere görünüyor. Pekala Renault’un yenilenen minik elektrik motorlu aracı, otomobil tutkunlarına neler visimediyor?

Renault Zoe’nin birinci serisi, 2012 yılında Paris‘te duyurulmuştu. Yıllar içerisinde hayli tanınan hale gelen Zoe, Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş’a nazaran de Avrupa’nın en çok satan elektrik motorlu aracı. Üçüncü kuşakta daha uzun menzil ve daha verimli bir sürüş için değerli iyileştirmeler yapan takım, yeni Zoe’nin tüketiciler tarafından beğenileceğini, Avrupa’nın en çok tercih edileni olmaya devam edeceğini düşünüyor.

Yeni Renault Zoe’nin tasarımı, daha yüksek verimlilik için elden geçirildi

yeni renault zoe turkiyede satisa sunuldu iste fiyati 0 L7L62XJj

Renault yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara nazaran Zoe, 395 kilometre menzile sahip. Yanlışsız akım aracılığıyla şarj edilebilen 52 kWh bataryaya sahip olan Zoe, evvelki jenerasyonlara nazaran daha kısa müddet içerisinde şarj oluyor. Ayrıyeten frenleme sırasında ortaya çıkan kinetik enerjiyi elektrik gücüne çeviren Zoe, bu sayede çalışırken birebir vakitte şarj oluyor.

Renault Zoe’nin en dikkat cazibeli özelliği, “Mod B” isimli teknoloji. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar, yeni Zoe’yi tek pedalla kullanabiliyorlar. Şöyle ki; bu teknoloji, gaz pedalı bırakıldığı anda aracın otomatik olarak frenleme yapmasını sağlıyor. Bu sayede de araç, kendi kendine yavaşlıyor.

yeni renault zoe turkiyede satisa sunuldu iste fiyati 1 tcf62GnS

Zoe, iç dizaynıyla da kullanıcılar için şık bir hayat yerı sunacak üzere görünüyor. 10 inç büyüklüğündeki gösterge ekranı ile 7 inç büyüklüğündeki multimedya ekranına sahip olan Renault Zoe, hem şoför hem de yolcular için eğlenceli bir tecrübe sunmayı amaçlıyor. Ayrıyeten bu aracın iç dizaynında kullanılan her materyal, geri dönüştürülmüş formda üretildi. Örneğin araçtaki plastik aksam plastik şişelerden, kumaş aksam ise kumaş artıklarından geri dönüştürülerek sağlandı.

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, üçüncü kuşak Zoe’nin sunduğu özelliklerin, daldaki durumlarını daha da güçlendireceğini ifisime ediyor. Elektrik motorlu araba pazarının her gün biraz daha büyüdüğünü ifisime eden Çağdaş, Renault’un da bu mevzuda öncülerden olmaya devam edeceğini belirtiyor. Son olarak; Türkiye pazarına giriş yapan yeni kuşak Zoe’nin kafmekangıç fiyatının 349 bin 900 TL olduğunu belirtelim.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yeni Renault Zoe Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı