Yeni Nissan Qashqai’nin iç yerini gösteren resmi görseller paylaşıldı

yeni nissan qashqainin ic yerini gosteren resmi gorseller paylasildi zZRs8Pkt

yeni nissan qashqainin ic yerini gosteren resmi gorseller paylasildi 0 BTl3iguG

2013 yılından beri yollarda olan ikinci kuşak Nissan Qashqai artık rakipleri karşısında hayli eskidi ancak Japon marka tanınan SUV modelinin yeni kuşağını yetiştirmek üzere. Şimdiye dek kamuflajlı görsellerle karşımıza çıkan 2021 Nissan Qashqai‘nin kabininden birinci teaser görselleri geldi.

Paylaşılan görseller 2021 Nissan Qashqai’nin iç yerinde kullanılan yeni tasarım lisanını ve birtakım teknolojik özellikleri açığa çıkarıyor. Yeni Qashqai’nin konsol kısmında şimdiki modele kıyasla epeyce esaslı bir değişim yaşandığını söylemek mümkün. Konsolun merkezinde yer alan, yüzer ekran olarak tabir ettiğimiz 9 inçlik bilgi-eğlence ekranı bu alanda birinci göze çarpan ayrıntılardan biri.

2021 Nissan Qashqai’de yenilenen direksiyon simidinin çabucak ardında 12.3 inç boyutunda TFT ekrana sahip dijital gösterge bulunacak. Bunun yanı sıra üst donanım düzeylerinde 10.8 inçlik head-up display de yeni Qashqai’nin donanımları ortasında bulunacak. Japon marka kelam konusu donanımın bu sınıftaki en büyük head-up display olacağının altını çiziyor.

Yeni modellerin olmazsa olmazı haline gelen 15W kablosuz şarj ünitesi de 2021 Nissan Qashqai’nin özellikleri ortasında olacak. Kelam konusu alan, en büyük akıllı telefonların bile rahatça sığabileceği formda tasarlanmış. Bunun yanı sıra Nappa deri döşeme, masaj işlevine sahip ön koltuklar, ısıtmalı koltuklar ve direksiyon, ambiyans aydınlatması, Bose ses sistemi ve 7 aygıta kadar Wi-fi üzere özellikler de 2021 Nissan Qashqai’de karşımıza çıkacak ayrıntılardan.

yeni nissan qashqainin ic yerini gosteren resmi gorseller paylasildi 1 VDO3L4X3

2021 Nissan Qashqai’de aks aralığının artırılması sayesinde gerideki diz aralığı 28 mm artırılarak 608 mm’ye çıkarılmış. Bunun yanı sıra şoför ve ön yolcu ortasındaki aralık de artırırken, boyutlardaki değişim sayesinde ön ve art baş aralığı de 15’er mm düzgünleştirilmiş. Nissan ayrıyeten daha ince tasarlanan ön sütunlar ve sütun yerine kapıya konumlandırılan yan aynalar sayesinde kör noktaların da azaldığını belirtiyor.

Selefine nazaran daha ergonomik tasarlanan 2021 Nissan Qashqai’nin kapıları araca giriş-çıkışları kolaylaştıracak formda tasarlanmış. Kabindeki saklama alanları artırılmış, kapı cepleri de 1.5 litre su şişelerinin rahatlıkla saklanabileceği genişlikte tasarlanmış. Tabanın 20 mm alçaltılması üzere güzelleştirmelerle yeni Qashqai’nin bagaj hacmi 74 litre artırılmış. Elektrikli bagaj kapağıyla erişilen kısımda soğutuculara güç vermek için 12 volt sokete de yer verilmiş.

2021 Nissan Qashqai önümüzdeki yılın birinci çeyreğinde tanıtılacak. Daha evvelki teaser’da yeni Qashqai’nin e-Power hibrit sistemine ait teknik ayrıntılar paylaşılmıştı. Yeni bilgiler geldikçe siz pahalı okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yeni Nissan Qashqai’nin iç yerini gösteren resmi görseller paylaşıldı