Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, lüksü tekrar tanımlamaya geldi

yeni mercedes maybach s serisi luksu tekrar tanimlamaya geldi Iqg7cdBN

yeni mercedes maybach s serisi luksu tekrar tanimlamaya geldi 0

Alman otomotive devi, yeni S-Serisi’nin dinamiklerini çok daha lüks özelliklerle birleştiren Mercedes-Maybach S-Serisi üzerindeki örtüyü kaldırdı. Yeni Maybach S-Serisi, lüksü yine tanımlamaya geldi.

Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi’nin aks arası standart modele nazaran 18 santimetre uzayarak 3396 mm’ye ulaştırılmış. Bu ekstra aranın birçok sürpriz olmayan bir biçimde art koltuklarda oturan yolcular için harcanmış. Yol gürültüsü üzere istenmeyen sesleri kabindeki yolcuların kulaklarına ulaşamadan karşı fazda ses sinyalleri göndererek bertaraf eden “Active Noise Compensation” sistemi de yeni Maybach S-Serisi’nin özellikleri ortasında.

Dünkü teaser paylaşımında da belirtildiği üzere tüm yeni Mercedes-Maybach S-Serisi modellerinde executive koltuklar ve sürücü paketi standart olarak geliyor. Sürücü modu açıldığında sağ ön koltuk büsbütün öne kayarak gerideki yolcu için daha geniş bir alan yaratıyor. Art koltukların baldır kısmında masaj özelliği bulunuyor. Ayrıyeten boyun ve omuzlar için de başka bir ısıtma sistemine yer verilmiş.

yeni mercedes maybach s serisi luksu tekrar tanimlamaya geldi 1

Yeni Maybach S-Serisi’nde dikkat çeken özelliklerden biri de art koltuklarda sunulan emniyet kemeri uzatma sistemi olmuş. Genelde Coupe ve Cabrio modellerde kullanılan bu özellikte MBUX İç Yer Yardımcısı devreye giriyor. Kelam konusu yardımcı, yolcunun elinin emniyet kemerine uzandığını algılayıp kemer uzatma sistemini devreye alıyor ve kemeri yolcuya biraz daha yaklaştırıyor.

MBUX İç Yer Yardımcısı ayrıyeten gerideki yolcunun el hareketlerini okuyup camlardaki otomatik perdeleri ve okuma ışığını açıp kapatmasına imkan tanıyor. Hatta yolcunun kabindeki karanlık bir bölgeye uzandığını da fark edip o bölgeyi aydınlatarak kullanıcının daha rahat görmesini sağlıyor.

Lüks özellikleri daha da geliştirilen Maybach S-Serisi’nde birinci sefer tek tuşla otomatik kapanan art kapılar bulunuyor. Bunun yanında araçtan inme ikaz sisteminin de işlevini geliştiren yeni Maybach S-Serisi, gerideki yolcunun araçtan inmek istediğini fark edebiliyor ve tehlikeli bir durum algıladığında görsel ve sesli olarak kullanıcıyı uyarıyor.

yeni mercedes maybach s serisi luksu tekrar tanimlamaya geldi 2 nnpQKCJy

Alman marka, havalı süspansiyon sistemini en lüks S-Serisi için yine elden geçirmiş ve seyahatleri standart bir S-Serisi’ne nazaran daha konforlu hale getiren Maybach modunu eklemiş. Kelam konusu mod faal edildiğinde, gaz pedalı ve 9 ileri otomatik şanzımandaki vites geçişleri üzere dinamikleri daha yumuşak hale getirerek konfor seviyesini artırıyor. Bunun yanında opsiyon olarak sunulan, art tekerleklerin 10 dereceye kadar açılanmasını sağlayan art aks yönlendirme özelliği de yeni Maybach S-Serisi’nin hareket kabiliyetini artırıyor.

Eller özgür sürüşe imkan veren düzey 3 otonom sürüş sistemiyle de donatılan yeni Maybach S-Serisi’nin kaputu altındaki seçenekler pazara nazaran değişiyor. Maybach S580 4Matic’te 496 beygirlik 4.0 litre çift turbo V8 ve ekstra 21 beygir takviye sağlayan 48V hafif hibrit sistem bulunuyor. V12 motorlu S650, 621 beygirlik çift turbo 6.0 litre üniteyle yoluna devam ediyor. Bunun yanı sıra ilerleyen süreçte kimi pazarlarda plug-in hybrid yani şarj edilebilir versiyon da satışa sunulacak.

Yıl bitmeden satışa sunulması planlanan yeni Mercedes-Maybach S-Serisi’nin fiyatı şimdi açıklanmadı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, lüksü tekrar tanımlamaya geldi