Yeni Mercedes-Benz S-Serisi Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

yeni mercedes benz s serisi turkiyede iste fiyati ve ozellikleri bXOJ4gEp

yeni mercedes benz s serisi turkiyede iste fiyati ve ozellikleri 0 c5eaPVnQ

Geçtiğimiz eylül ayında resmi olarak tanıtılan yeni 2021 Mercedes-Benz S-Serisi Türkiye’ye giriş yaptı. Türkiye’ye birinci etapta S400 d 4Matic L versiyonuyla gelen yeni S-Serisi fiyatı 3 milyon 713 bin 500 TL’den başlıyor. (Vergiler hariç liste fiyatı 981.674 TL)

2021 Mercedes-Benz S-Serisi’nin Türkiye’ye gelen S400 d 4Matic L versiyonunda 3.0 litrelik turbo beslemeli 6 silindirli dizel motor bulunuyor. Kelam konusu ünite 330 beygir güç ve 700 Nm tork üretiyor. Standart donanımda 9G-TRONIC otomatik şanzımanla kombine edilen yeni S-Serisi 6,7 ile 8,0 lt/100 km ortasında değişen karma yakıt tüketimi sunabiliyor.

yeni mercedes benz s serisi turkiyede iste fiyati ve ozellikleri 1 2sGD48R3

Yıllardır Alman markanın konfor, itibar, güvenlik ve teknoloji hususlarında amiral gemisi modeli pozisyonunda yer alan Mercedes-Benz S-Serisi, sahip olduğu bu özellikleri yeni jenerasyonda bir üst düzeye taşıyor. ENERGIZING konfor programları ile yeni S-Serisi yolcularına huzurlu ve konforlu bir seyahat sunuyor. Ayrıyeten filtreleme performansı daha da arttırılan ENERGIZING AIR CONTROL ile yolcular, seyahat boyunca daha da zinde kalıyor.

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi, sürüş tecrübesini büsbütün yeni bir boyuta taşıyor. MBUX’in (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) sunmuş olduğu dijital yenilikler dışında, daha kısa dönüş çeşidi sağlayan art aks yönlendirme sistemi ve art yolcu hava yastıkları üzere güvenlik yenilikleri dahil, sürüş keyfini artıran ve tıpkı vakitte daha da inançlı hale getiren yenilikler de bulunuyor.

Yeni bir özellik olarak PRE-SAFE® Impulse yan güvenlik sistemi, muhtemel bir yandan çarpma (her iki yandan da) öncesinde E-ACTIVE BODY CONTROL, süspansiyon sistemi üzerinden aracın gövdesini yükseltiyor. Bu özelliğin de ilerleyen devirde Türkiye’de sunulacağı belirtiliyor.

yeni mercedes benz s serisi turkiyede iste fiyati ve ozellikleri 2 vhmSTbwM

Baş üstü denetim ünitesine entegre kameralar ve öğrenme algoritmaları sayesinde MBUX İç Yer Yardımcısı yolcuların çok sayıda kumanda talebini algılıyor. Mercedes-Benz, yeni S-Serisi’nde ENERGIZING konfor idaresini daha da geliştirdi. Koltuk minderindeki titreşim motorlarına dayalı masaj ve Burmester 4D surround ses sisteminin yapısından kaynaklanan ses iletimi üzere yenilikler sisteme entegre edildi.

Mercedes-Benz, yeni S-Serisi ile tamamen yeni takviye özelliklerini mümkün kılan DIGITAL LIGHT teknolojisini birinci sefer seri üretimde kullanılıyor. Her far 1,3 milyon mikro ayna yardımıyla ışığı kıran ve yönlendirilen son derece parlak üç LED’li bir ışık modülünden oluşuyor. Yani her araçta 2,6 milyon pikselin üzerinde çözünürlük bulunuyor. Bu, son derece hassas bir ışık dağılımı sağlıyor. Böylelikle uzun far asistanı, karşıdan gelen trafik yahut trafik işaretlerinde 84 piksel ışık ile kıyaslandığında 100 kat daha hakikat çalışıyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri