Yeni Mazda 2, Toyota Yaris’in Güncellenmiş Versiyonu Olacak

yeni mazda 2 toyota yarisin guncellenmis versiyonu olacak GItR9P5t

Autocar tarafından aktarılan bilgilere nazaran Japon otomobil üreticisi Mazda, 2022 model yılında yeni kuşak bir Mazda 2 ile karşımıza çıkacak. Fakat yeni jenerasyon Mazda 2, Avrupa’daki Mazda hayranları için küçük çaplı bir hayal kırıklığı olacak.

Gelen bilgilere nazaran yeni kuşak Mazda 2, kısa mühlet evvel Türkiye’de de satışa sunulan 2020 Toyota Yaris’in tekrar yapılandırılmış ve biraz değiştirilmiş bir versiyonu olacak. Hasılı yeni Mazda 2, temelde “güncellenmiş” bir Toyota Yaris olacak.

yeni mazda 2 toyota yarisin guncellenmis versiyonu olacak 0 n8WjcfU1

Mazda mali konsey toplantısından olduğu belirtilen dokümanlara nazaran yeni Mazda 2, önümüzdeki iki yıl içinde Toyota’nın Kuzey Fransa’daki fabrikasında, Yaris THS [Toyota Hibrit Sistemi] temelli bir model olarak sari üretime girecek.

Mazda’nın Avrupa’da güçlü ve akaryakıtlı bir Mazda 2 alanine hibrit teknolojili, Yaris temelli bir Mazda 2 piyasaya sürecek olmasının nedeni, Avrupa Birliği’nin katı karbondioksit standartlarından kaçınarak misimdi cezalardan kurtulmak.

Hususla ilgili olarak Autocar’a açıklamalarda bulunan Mazda, Toyota Hibrit Sistemi’nin her bölgenin gereksinimlerine cevap verecek en uygun tahlil olduğuna karar verdiklerini söz ederken; kelam konusu iş birliğinin her iki şirketin iş kaynaklarını verimli bir halde kullanıp marka ve idare bağımsızlığını sürdürdüğünü ifisime etti. Bilmeyenler için; Toyota, tüm Mazda paylarının yüzde 5’ine sahip durumda.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yeni Mazda 2, Toyota Yaris’in Güncellenmiş Versiyonu Olacak