Yeni Kuşak Xbox’larda PS2 Oyunları Oynamak Artık Mümkün

yeni kusak xboxlarda ps2 oyunlari oynamak artik mumkun AKF2aZTI

Sizlere geçtiğimiz hafta aktardığımız bir haberimizde, Microsoft’un yeni jenerasyon konsolu Xbox Series X ve Xbox Series S’in geliştirici modu sayesinde yeni jenerasyon konsollarda retro oyunların oynanabileceğinden bahsetmiştik.

Bu konsollarda geliştirici mod etkinleştirildikten sonra RetroArch‘ı kurarak GameCube, Dreamcast, PSP, Nintendo Wii ve PlayStation 1 de dâhil olmak üzere birçok retro konsolun oyunlarının oynanabileceğini aktarmıştık. Artık bu retro konsollara bir yenisi daha eklendi: PlayStation 2.

Xbox Series X ve Series S’te PlayStation 2 oyunları da oynanabiliyor

Oyun konsolları tarihinin gelişmiş geçmiş en kafaarılı konsollarından bir tanesi olarak kabul edilen PlayStation 2, Xbox Series X ve Series S kullanıcılarının ayağına geldi. RetroArch’a gelen PCSX2 takviyesi sayesinde PlayStation 2 oyunları yeni Xbox konsollarında oynanabiliyor.

Natürel her şeyin bu kisimar meselesiz olmadığını da söylemek gerekiyor. Üstten görüntüsünü da izleyebileceğiniz Çağdaş Vintage Gamer, PC SSX2’nin hala geliştirme evresinde olduğunu ve münasebetiyle birtakım problemler ve yanlışlarla karşılaşılabileceğini söz ediyor.

Çağdaş Vintage Gamer, konseyimi yapıp oyunları oynamak için biraz beklemek durumunda kaldığını söylüyor. Ayrıyeten yeniden YouTuber’ın belirttiğine nazaran ROM boyutunu 2 GB ya da daha düşük olması gerekiyor ki bu da birtakım PlayStation 2 oyunlarının en azından şu an için emülatör ile oynanamayacağı manasına geliyor.

Bir Xbox Series X yahut Series S sahibiyseniz ya da almak istiyorsanız, emülatörle ilgili küçük bir makus haberimiz daha var. Emülatör kurabilmek için gerekli olan geliştirici modu açabilmek için Microsoft’a 20 dolarlık (156 TL) bir fiyat ödemek gerekiyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yeni Kuşak Xbox’larda PS2 Oyunları Oynamak Artık Mümkün