Yeni Jenerasyon iPhone’lar, 10x Optik Yakınlaştırma Sunabilir

yeni jenerasyon iphonelar 10x optik yakinlastirma sunabilir rzJq6Kwz

Paylaşılan yeni bir rapora nazaran ABD merkezli teknoloji devi Apple, gelecek jenerasyon iPhone modellerinde telefonun kalınlığını ya da kamera çıkıntısının yüksekliğini artırmadan 10 kata kadar optik yakınlaştırma sağlayabilen periskop lensler kullanmayı planlıyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha evvelki iddialarında yeni teknolojinin 2022 model iPhone’larda kullanılacağını söylemişti.

Apple’ın iPhone kamera tedarikçileri için yaptığı planların detaylarını veren Kuo, en yeterli Koreli ve Çinli lens tedarikçilerinden olan Semco ve Sunny Optical’ın bu yıl iPhone tedarik zincirine katılacağını düşünüyor. Kuo, ayrıyeten iPhone’ların 2022 yılında Semco tarafından üretilen periskop telefoto lenslere sahip olacağını da belirtmişti.

Bir sonraki iPhone serisi, Samsung periskop lens kullanabilir:

yeni jenerasyon iphonelar 10x optik yakinlastirma sunabilir 0 pem4uw7L

Şimdiyse Digitimes’ın raporu, Apple’ın sonraki akıllı telefonlarının kamera kurulumunu uygunlaştırmak istediğini ve bunu aygıtların yakınlaştırma kabiliyetlerini artırarak yapmayı hedeflediğini söylüyor. Görünüşe nazaran şirket, bu fonksiyonu kendi başına inşa etmek yerine Güney Koreli şirketlerle iştirak kurmayı düşünüyor. Bu noktisima kelam konusu periskop lenslerin Samsung’dan temin edilebileceği tarafında kestirimler mevcut.

Şu anda piyasada Samsung Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro, vivo x50 Pro +, OPPO Find X2 Pro, Huawei Mate40 Pro ve başka birkaç akıllı telefonda daha yeterli fotoğrafçılık yetenekleri için periskop lens bulunuyor. Bu noktada Apple, kervana katılan bir sonraki üye olabilir.

Tekrar de şu aşamisima iki şirketin periskop lens için muahedeye vardığını gösteren rastgele bir ispatın olmadığını unutmamak gerekiyor. Bununla birlikte savlar doğruysa bile önümüzdeki yıl tanıtılacak olan iPhone 13 serisinin bu lenslere sahip olup olmayacağının da belirli olmadığını belirtelim.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yeni Jenerasyon iPhone’lar, 10x Optik Yakınlaştırma Sunabilir