“Yeni Bir Süper Döngü”: İşte 2 Analistten Altın Fiyatları Tahminleri

yeni bir super dongu iste 2 analistten altin fiyatlari tahminleri hlsQaG7s

Altın fiyatları, güçlü bir şekilde tahtayı açtı, ancak daha sonra aşağı kaydı. Pazartesi günü 10 ayın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra, altın piyasası yön bulmaya çalışıyor. Peki analistler fiyatlar konusunda ne düşünüyor? İşte tahminler…

Gary Wagner: Altın fiyatları baskı altında kalacak

Kitco’nun ünlü analisti Gary Wagner, altın’ın baskı altında olduğunu belirtiyor ve açıklamalarına şunları ekliyor:

ABD sabit gelirli tahvilleri ve bonolarındaki son kazançlar, daha güçlü bir ABD doları, yükselen ABD hisse senedi piyasaları ve son olarak Bitcoin’deki güçlü kazançlar ile birleştiğinde, piyasa duyarlılığında bir kaymaya neden oldu. Fonlar, altın’dan yukarıda belirtilen varlıklara kaydı. Altın fiyatları, bu araçlardan biri veya daha fazlası için piyasa duyarlılığında bir değişiklik olana kadar baskı altında kalacak.

Başarılı altın analisti Jim Wyckoff ise ABD hisse senedi endekslerinin gün ortasında keskin bir şekilde yükseldiğini ve tahvil piyasası getirilerinin gerilediğini ve bunun trader ve yatırımcı risk iştahını geçici olarak artırdığını belirtti. ABD Hazinesinin 10 yıllık tahvilinin faizi %1,54’ün üzerinde yer alıyordu.

yeni bir super dongu iste 2 analistten altin fiyatlari tahminleri 0 yLpa8Unh

Will Rhind: Yeni bir emtia süper döngü ortaya çıkıyor!  

GraniteShares ETF’lerin CEO’su Will Rhind da piyasaları yorumladı. Will Rhind, yeni bir emtia süper döngüsünün ortaya çıkabileceğini ve tüm emtiaların ve enerji sektörlerinin bir artış göreceğini söyledi. Will Rhind konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

En son emtia süper döngüsüne sahip olduğumuz zamana geri dönmelisiniz ve sahip olduğumuz son döngü 2000’lerin başındaydı. Bunun nedeni, gelişmekte olan büyük ekonomilere sahip olmanızdı. Çin en büyüğü ve bunlardan en önemlileri, ama benzeri görülmemiş bir ölçekte sanayileşen ve kentleşen Brezilya, Rusya ve Hindistan da… Bu nedenle çok büyük miktarda malzeme tüketiyorlardı. Bu da uzun süreli bir performans dönemine veya emtia fiyatlarının yükselmesine neden oluyordu. Karmaşık….

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

“Yeni Bir Süper Döngü”: İşte 2 Analistten Altın Fiyatları Tahminleri