Yatırımcılar Cyberpunk 2077’den ötürü, CD Projekt’e dava açmak için hazırlanıyor

yatirimcilar cyberpunk 2077den oturu cd projekte dava acmak icin hazirlaniyor wjdeTPfH

yatirimcilar cyberpunk 2077den oturu cd projekte dava acmak icin hazirlaniyor 0 qBL2fyXT

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red’in yaptığı bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077 yaklaşık bir hafta evvel çıkışını yaptı. Ne yazık ki oyun içerik manasında farklı, performans manasında da sıkıntılı bir formda çıkış yaptı.

Çıkışından bu yana da her gün oyun ile ilgili enteresan bir şeyler ortaya çıkıyor. Şu ana kadar neredeyse hiçbir oyunun başına gelmeyen şeyler Cyberpunk 2077’nin başına geldi. New York Times’ın son haberine nazaran de tüm bu olanladan sonra CD Projekt bir de davalık olabilir.

New York Times’ın son haberine nazaran CD Projekt büyük bir davayla karşı karşıya. Binlerce kişi oyunda söylenen şeylerin birçoklarının olmaması sebebiyle para iadesi istiyor. Lakin yatırımcıların bu türlü bir hakkı elbette yok. Şirketin piyasa pahası de bildiğiniz üzere oyunun çıkışından bu yana olağandan çok daha fazla bir biçimde düşmeye başladı. Bu durum da yatırıcılar için hiç de düzgün bir şey değil.

Polonya’nın başşehri Varşova’daki avukatlar ve birtakım yatırımcılar, CDPR’a toplu dava açmak için hazırlanıyorlar. CDPR’ın yatırımcısı olduğu bilinen Polonyalı Mikolaj Orzechowski‘nin paylaştığı bir gönderiye nazaran, kendisi şu anda bir hukuk firması ile bilrikte dava açmak için tahlil yapıyor. Ceza Kanununun 286. Maddesi’ne nazaran “mali yarar sağlamak için yanlış beyanda bulunma” gerekçesiyle dava açılması bekleniyor. Kısaca oyunun çıkışından evvel, yapılan yanlış tanıtımlardan ötürü bir dava açmak için hazırlık yapılıyor şu anda. 

Tüm olayların sonucunda CD Projekt’e ne olacak gerçekten büyük bir merak konusu. Oyunu kelam verdikleri üzere düzeltmek için çalıştıklarını biliyoruz. Bu süreçte geliştirici grubun çok da bir hatası olmadığını belirtmek gerek. CD Projekt Red, işleri düzeltebilecek mi yoksa daha da mı berbata gidecek ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynakça https://www.dualshockers.com/cyberpunk-2077-studio-could-be-facing-possible-lawsuit/ https://www.pcgamer.com/cd-projekt-may-face-class-action-lawsuits-over-cyberpunk-2077/

Sıradaki içerik:

Yatırımcılar Cyberpunk 2077’den ötürü, CD Projekt’e dava açmak için hazırlanıyor