Yatırımcılar Cardano’ya Taşınsa da Ethereum’un DeFi’deki TVL’si Yeni Rekora Ulaştı

yatirimcilar cardanoya tasinsa da ethereumun defideki tvlsi yeni rekora ulasti vlkdz9jm

Ethereum’un değeri, merkezi olmayan finans protokolleri ile kilitlendi ve akıllı sözleşmeler 9 milyon adetin üzerinde yeni bir tüm zamanların zirvesine ulaştı.

DeFi’de Ethereum

Sektör analitiği sağlayıcısı DeFi Pulse’un istatistiklerine göre, tüm DeFi ekosisteminde kilitlenen ETH miktarı 9,2 milyon ile rekor seviyede. Bugünün 1.800 dolarlık fiyatıyla 16.5 milyar dolara eşit.

Kullanılabilirlik açısından, Ethereum’un genel arzı, 115 milyon token’in biraz üzerinde. Rakamlar kıyaslandığında yaklaşık % 8.3’e karşılık geliyor. Santiment, varlığın 20 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.050 $’a ulaşmasının ardından, 100-10.000 ETH’ye sahip adres sayısının yaklaşık %7 oranında düştüğünü bildirdi.

NFT FlamingoDAO sağlayıcısı Chris Cable, 100’den fazla ETH’ye sahip orta ölçekli hesapların DeFi akıllı sözleşmeleri uyguladığından bahsetti.

Analitik sağlayıcısı Glassnode’a göre, son üç ayda DeFi’de kilitlenen Ethereum hacmi, 17 Şubat ile 17 Mart arasındaki son dönemde ortalamanın %11,2 üzerinde büyüme ile aylık ortalama %9,6 büyüme oranıyla istikrarlı bir şekilde arttı.

Santiment ayrıca 10.000’den fazla ETH’ye sahip balina hesaplarının borsalar, şirketler veya kurumsal fonlar tarafından satılmadığını ve yönetilmediğini belirtti.

Ethereum’a Yöneliş

Endüstri analisti Anthony Sassano, işletmelerin Bitcoin’den sonra bir değer deposu olarak Ethereum’a geçtiğini söyledi. ETH, büyük şirketler tarafından yavaş ama kademeli olarak satın alındı ve şimdi Meitu, BTC’den daha fazla ETH’ye sahip. Çinli uygulama üreticisi Meitu, 40 milyon dolarlık kripto para yatırımı kapsamında bu ay 15.000 ETH satın aldı.

Ancak IOHK CEO’su Charles Hoskinson, 100’den fazla kripto tabanlı şirketin Ethereum’dan Cardano’ya geçiş yaptığını söyledi. Hoskinson, ADA ağı tamamen olgunlaştığında işletmelerin Ethereum’dan ayrılıp Cardano’ya geçeceğini belirtti.

Cardano, consensus mekanizması ve benzersiz bir çok katmanlı mimarisi ile matematiksel ilkeleri kullanarak diğer eşzamanlı blok zincirlerinden farklıdır. Hoskinson, Cardano’nun güvenlik açısından da Ethereum’dan daha iyi olduğunu söyledi.

ETH Fiyat Durumu

Ethereum bugün 1.800 dolar civarında işlem görüyor. Bu seviye Mart başından beri görülen bir seviye. Bu durum büyük sahiplerin satmadığı ve geri kalanının DeFi üretimi için kullanıldığı fikrine daha fazla ağırlık veriyor.

Ethereum bu yıl kazanımlarını sürdürdü. Sürekli artan merkezsiz finans protokollerinde kullanımının bir niteliğidir.

15 Mart’ta ETH, bir haftada 1.895 $’a ulaştı ancak hafta içinde %4.7 düştü. Ethereum, 2021’in başından bu yana aynı zaman diliminde neredeyse %100 büyüyen büyük kardeşi Bitcoin’i geride bıraktı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yatırımcılar Cardano’ya Taşınsa da Ethereum’un DeFi’deki TVL’si Yeni Rekora Ulaştı