XRP Yatırımcılarının Ripple Davasına Müdahil Olma Talebi Reddedildi

xrp yatirimcilarinin ripple davasina mudahil olma talebi reddedildi 5V4pB7uP

Federal Yargıç Analisa Torres, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple’a karşı açılan davaya XRP yatırımcılarının müdahale etme çabasını reddetti.

Karar, SEC’nin savunmaya geçirme çabasını filizlendirdi. Ancak yatırımcılar yeniden denemek isterlerse, daha sonraki bir tarihte bu tarz bir istek yeniden sunulabilecek.

Bununla birlikte, davaya yeni taraflar eklemek için son tarih 16 Mart, yani Ripple, XRP Ordusundan bir yardım alamadan yasal savaşına devam etmek zorunda kalacak.

XRP sahipleri için sıkıntı

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Deaton Hukuk Bürosu’ndan John Deaton, SEC’yi Ripple’a karşı eylemleriyle 15 milyar dolardan fazla zarara neden olmakla suçlayarak binlerce XRP sahibi adına davaya müdahale etme yönünde bir talepte bulunmuştu.

Eğer bu başvuru onaylanmış olsaydı, token sahipleri kendilerini üçüncü taraf sanıklar olarak davaya sokacaklardı.

Bu ayın başlarında SEC’in şikayetini değiştirmesi için hode Island federal mahkemesine sunulan bir yüksek mahkeme emri için dilekçeyi geri çekmişlerdi. Kurum, dilekçeyi reddederken, XRP sahiplerinin, kripto para borsalarının XRP’yi yeniden listeleyip listelemeyeceği konusunda kesin bir şey iddia edemediğini belirtmişti.

Birden fazla kripto para birimi platformu, token’ı kaldırmaya veya ticaretini askıya almaya başlamıştı. Bu da fiyatta keskin bir düşüşe neden olmuştu. Kraken CEO’su Jesse Powell, geçtiğimiz günlerde XRP ticaret kısıtlamaları hakkında konuşmuş ve bu durumun kripto para borsaları için “büyük bir asimetrik risk” oluşturduğunu iddia etmişti.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

XRP Yatırımcılarının Ripple Davasına Müdahil Olma Talebi Reddedildi