Xiaomi’nin cebe sığan bilgisayarı satışa çıkıyor

xiaominin cebe sigan bilgisayari satisa cikiyor

xiaominin cebe sigan bilgisayari satisa cikiyor 0 V1acdmEO

10 yıllık ticari hayatında akıllı telefonlardan televizyonlara, robot süpürgelere ve hava temizleyicilere kadar sayısız kesimde faaliyet gösteren Xiaomi, yavaş yavaş bilgisayar pazarına da ısınıyor.

Ningmei Rubik’s Cube Küçük özellikleri ve fiyatı

Xiaomi Ningmei kısa mühlet evvel firmanın kitle fonlama platformunda hayata geçen birinci bilgisayar eseri olmuştu. Artık ise cebe sığabilecek kadar küçük boyutlarda Ningmei Rubik’s Cube Küçük hayata geçiyor.

Ningmei Rubik’s Cube Küçük bilgisayar modeli 62 x 62 x 42mm boyutlarında ve 145gr yükünde. İsminden de aslında Rubik Küp boyutlarında olduğu anlaşılıyor. Daha çok gündelik işler için tasarlanan bilgisayar her yere cebinizde gidebiliyor.

Bilgisayarın kalbinde Intel Celeron J4125 işlemcisi yer alıyor. 4 çekirdekli olan işlemci 2GHz taban suratına sahip. Intel UHD Graphics 600 grafik ünitesi ise 12 kümeli ve 750MHz hududuna kadar çıkabiliyor. İşlemci 10W TDP pahasına sahip. İşlemci küçük bir fan ile soğutuluyor. 

xiaominin cebe sigan bilgisayari satisa cikiyor 1 aRJumMpi

Kasada 6GB ve 8GB LPDDR4 RAM bellek seçenekleri ve 128GB/256GB depolama seçenekleri yer alıyor. HDMI, 2 adet USB 3.0, 1 adet USB Tip-C, TF kart okuyucu, WiFi 5 ve Bluetooth 4.2 halinde öbür özellikleri mevcut.

Ningmei Rubik’s Cube Küçük modeli YouPin kitle fonlama platformu üzerinde muvaffakiyete ulaştıktan sonra Giztop sitesinde de satışa başladı. 6GB RAM/128GB depolama 189$ fiyat etikeitne sahip. 8GB RAM/256GB depolama 239$ düzeyinde ve bunun Marvel sürümü de 259$.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Xiaomi’nin cebe sığan bilgisayarı satışa çıkıyor