Xiaomi’nin Cebe Sığabilecek Kadar Küçük Mini PC’si

xiaominin cebe sigabilecek kadar kucuk mini pcsi FUkKTjYe

Küçük bilgisayar dalına giriş yapan Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, Ningmei Rubik’s Cube Küçük bilgisayarını piyasaya sürebilmek için kitle fonlaması başlattı. Çinli şirketin başlattığı kitle fonlaması, müddetin sona ermesine şimdi bir hafta varken amacını çoktan aştı.

62 x 62 x 42 mm boyutlarıyla çabucak hemen bir rubik küple birebir uzunlukta olan aygıt, sırf 145 gram tartısında ki bu bedel onu standart bir akıllı telefondan bile daha hafif yapıyor. Gücünü Intel Celeron J4125 işlemcisinden yer bilgisayarda ayrıyeten çok ısınmayı önlemek için küçük bir fan bulunuyor.

Xiaomi’nin cep uzunluk küçük bilgisayarı neler sunuyor?

xiaominin cebe sigabilecek kadar kucuk mini pcsi 0 C6IK4IKB

Gücünü üstte da belirttiğimiz üzere Intel Celeron J4125 işlemcisinden yer küçük bilgisayar, bellek tarafında 6/8 GB LPDDR4 RAM kullanıyor ve tek bir M.2 SSD sabit şoför slotuna konut sahipliği yapıyor.

Temas tarafına geçecek olursak aygıtta bir adet USB-C irtibat noktası, iki isimet USB 3.0 temas noktası, bir isimet micro SD kart yuvası ve 3,5 mm’lik kulaklık girişi yer alıyor. HDMI irtibat noktasıyla 4K imaj çıkışını destekleyen aygıtta ayrıyeten Wi-Fi ve Bluetooth ilişki dayanağı de bulunuyor.

xiaominin cebe sigabilecek kadar kucuk mini pcsi 1 p62yfUHL

Xiaomi’nin küçük bilgisayarı şu anda sadece Çin özelinde satışa sunuluyor. Temel sürümü 999 yuandan (1.288 TL) raflardaki alanini alan küçük bilgisayarın 8 GB RAM ve 256 GB depolamaya sahip varyantı ise 200 doların (1.705 TL) biraz daha üzerinde bir fiyatla alıcılarını bekliyor. Buna ek olarak Marvel hayranları için bilgisayarın Iron Man’den ilham alınarak tasarlanmış bir versiyonu daha bulunduğunu belirtelim.

Sıradaki içerik:

Xiaomi’nin Cebe Sığabilecek Kadar Küçük Mini PC’si