Mobil

Xiaomi, Redmi Note 9 Pro 5G’nin dayanıklılığını gösteren bir test görüntüsü yayınladı

xiaomi redmi note 9 pro 5gnin dayanikliligini gosteren bir test goruntusu yayinladi 0 fFYn6JdK

Xiaomi, yeni Redmi Note 9 Pro 5G akıllı telefonunun dayanıklılık testi hakkında resmi bir görüntü yayınladı. Aygıt, kolay bir testin çok ötesine geçen bir dizi şiddetli testten geçti, fakat bunun akıllı telefonu hiçbir formda etkilemediği görülüyor.

Testlerden muvaffakiyetle geçiyor

Görüntü, Redmi Note 9 Pro 5G akıllı telefonun düşüş testi sırasında farklı açılardan nasıl düştüğünü gösteriyor. Dönen bir platform içerisine yerleştirilmiş Gorilla Glass 5 ile kaplı aygıtın ön ve art panellerinin bu düşme testlerinden muvaffakiyetle çıktığını görüyoruz. Lakin hepsi bu kadar değil. Daha sonra akıllı telefonun fizikî düğmeleri, mekanize “parmaklara” tekrar tekrar maruz bırakılarak kararlılık açısından test ediliyor ve dokunmatik ekran, kayma ve darbeye karşı direnç açısından dikkatlice inceleniyor.

Araştırmacılar daha sonra Redmi Note 9 Pro 5G’nin dayanıklılığını yüksek ve düşük sıcaklıklarda test ediyorlar. Ek olarak, akıllı telefona metal bir top düşürülüyor ve aygıt su ve toza maruz bırakılıyor. Ayrıyeten akıllı telefonun eğilme direnci açısından test edildiğine de şahit oluyoruz. Görüntüde gördüğümüzü kadarı ile Redmi Note 9 Pro 5G yapılan bu testlerin hepsinden muvaffakiyetle geçiyor. Xiaomi tarafından yayınlanan bu resmi test görüntüsünün, akıllı telefonların seri üretime girmeden evvel nasıl test edildiği konusundaki merakları giderdiğini de söylemek mümkün.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu