Xiaomi, Huawei ve Oppo ABD pazarından silindi!

xiaomi huawei ve oppo abd pazarindan silindi dD6S6P4d
xiaomi huawei ve oppo abd pazarindan silindi 0 rT9iFtpw

2020’nin ikinci çeyreğinde büyük muvaffakiyet gösteren Çinli üreticiler isimeta küresel pazarı domine etmişlerdi. Huawei, ABD’nin tüm engellemelerine rağmen akıllı telefon pazarının en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren ismi olmuş ve Samsung’u geride bırakmayı kafaarmıştı.

2020’nin ikinci çeyreğinde Huawei dorukta yer alırken, Samsung 2. Apple 3. Xiaomi 4. Oppo ise 5. sırada yer almıştı. Ama ABD pazarına baktığımızda küresel pazardan bağımsız ve alakasız bir sıralama ile karşılaşıyoruz.

Xiaomi, Huawei ve Oppo isimeta pazardan silindi!

Küresel pazarda isimeta fırtınalar estiren Çinli üreticiler ABD pazarında ise yokları oynuyor. Çünkü Canalys tarafından yayınlanan datalara nazaran, ABD’de 2020’nin ikinci çeyreğinde en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren birinci 5 şirket ortasında Huawei, Xiaomi ve Oppo mekan almıyor.

xiaomi huawei ve oppo abd pazarindan silindi 1 v5ATwyaU

Aslında Huawei’nin bu listede yer almaması çok büyük bir sürpriz değil. Lakin son periyotta değerli atılımlar yapan Oppo ve Xiaomi’nin birinci 5 içinde mekan almasını beklerdik.

ABD’de birinci 5 içerisinde giren Çinli üreticiler ise Lenovo ve TCL olmuş. Son devirde yokları oynayan LG ise yüzde 11’lik pazar hissesi ile 3. Sırisima yer alıyor.

Tepede ise beklenildiği üzere yüzde 47.1’lik hisse ile Apple yer alıyor. Samsung ise yüzde 23.2’lik hisse ile 2. Sıradaki yerini ABD’de de korumuş durumda.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Xiaomi, Huawei ve Oppo ABD pazarından silindi!