Mobil

Xiaomi, Farklı Dizayna Sahip Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

WindowsUnited, Çinli teknoloji devi Xiaomi‘nin patentlediği yeni bir akıllı telefonu ortaya çıkardı. Patente nazaran Xiaomi, kayabilen yapıda katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Fakat bu akıllı telefonun bir eser haline gelip gelmeyeceği şu an için belirsizliğini koruyor.

Aslına bakacak olursak kayar sistemli akıllı telefonlar, çoklukla iki farklı panel üzerine mekanleşirler. Fakat Xiaomi’nin patentlediği telefonda bu durum biraz daha farklı. Xiaomi, tek bir panel üzerine tasarlisimığı telefonun kaydırılabilirliğini, katlanabilir ekran sayesinde sağlıyor. Hayli enteresan bir yapıya sahip olan telefon, yapıt haline geldiği takdirde isminden çok fazla kelam ettirecek üzere görünüyor.

Xiaomi’nin patentlediği akıllı telefon işte bu türlü görünüyor

xiaomi farkli dizayna sahip bir telefon uzerinde calisiyor 0 GktN6Ppy

Patent dataları, telefonun nasıl kullanılabileceği ile ilgili bir detay sunmuyor. Lakin patent manzaralarına baktığımızda, bir kullanıcının telefonun kamera donanımına erişmek için ekranı çekmesi gerektiğini görüyoruz. Bu süreç gerçekleşirken ekran, telefonun art kısmına kaymaya başlıyor. Kullanıcı, kamera donanımıyla işini bitirdikten sonra ekranı yeniden eski haline itebiliyor.

Akıllı telefon bölümü, bugüne dek katlanabilir yapıdaki bir ekranı hiç bu türlü kullanmadı. İşte bu da Xiaomi’nin akıllı telefon patentini ilgi cazibeli bir hale getiriyor. Şirket, bu dizayna sahip bir akıllı telefonla dal için yeni bir bölüm kafalatabilir fakat bu patent, hiçbir vakit bir eser haline de gelmeyebilir. Xiaomi’nin yeni patentinin akıbeti, önümüzdeki periyotlarda gün yüzüne çıkacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu