Donanım

Xiaomi, Dünyanın Birinci Küçük LED Panelli 5G TV’sini Duyuracak

Piyasaya sürdüğü çabucak her yapıtle dikkatleri üzerine çekmeyi başlayan Xiaomi, bugün sabah saatlerinde bir aktiflik ilansu yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran Xiaomi, 28 Eylül’de bir aktiflik düzenleyecek. Bu aktiflikte tanıtılacak eserlerden bir tanesi ise Mi TV LUX Ultra 8K 5G olarak karşımıza çıkacak. Buraya kadar her şey olağan üzere görünse de Xiaomi’nin yaklaşan televizyonu, çok etkileyici bir özelliğe sahip olacak.

Şirket, sabah saatlerinde yaptığı açıklamadan birkaç saat sonra yeni bir açıklama daha yaptı. Bu açıklamisimaysa Mi TV LUX Ultra 8K 5G’nin sahip olacağı ekranla ilgili bir ayrıntıya alan verildi. Xiaomi’nin açıklamalarına nazaran yeni televizyon, OLED alanine küçük LED panele sahip olacak. Küçük LED teknolojisi, tüketicilere eşsiz bir tecrübe sunacak üzere görünüyor.

xiaomi dunyanin birinci kucuk led panelli 5g tvsini duyuracak 0 l965zRcc

Xiaomi, bugüne dek Mi TV LUX serisinde iki eser duyurdu. Bunlardan bir tanesi 65 inç büyüklüğünde olup, klasik bir akıllı TV olarak karşımıza çıkmıştı. Lakin şirket, geçtiğimiz ay içerisinde dünyanın birinci seri üretim şeffaf televizyonunu piyasaya sürdü. Bu televizyon, Mi TV LUX OLED Transparent Edition olarak isimlendirilmişti. Yapılan son açıklamalar, serideki üçüncü televizyonun da dünyisima bir unsur sahip olacağını gözler önüne seriyor.

Xiaomi’nin açıklamalarına nazaran 28 Eylül’de tanışma imkanı yakalayacağımız Mi TV LUX Ultra 8K 5G, dünyanın birinci 5G irtibat takviyeli ve küçük LED panelli seri üretim televizyonu olacak. Kullanıcılar bu panel teknolojisi sayesinde çok daha parlak renklerle karşılaşacaklar. Ayrıyeten OLED panellerde oluşan yanma sorunu mini LED panellerde meydana gelmezken bu paneller, daha az güç tüketiminin yanında OLED paneller kadar da ince bir yapıya sahipler.

xiaomi dunyanin birinci kucuk led panelli 5g tvsini duyuracak 1 pOcrmSV7

Xiaomi’nin yeni televizyonu, 5G ilişki dayanağıyla de dikkatleri üzerine çekmeyi kafaaracak. Şirket, televizyonun çözünürlüğünü de 8K olarak belirlediği için, dahili bir 5G modem tercih etmiş durumda. Fakat şu an için bu televizyon modelinin hangi boyutlarda satışa sunulacağı bilinmiyor. Geçtiğimiz devirlerde yaşanan sızıntılarsa Xiaomi’nin yeni televizyonunda LG Display tarafından üretilmiş 82 inç ekran bulunacağı tabir edilmişti. İşte tüm bu ayrıntılar, Xiaomi’nin 28 Eylül’de düzenleyeceği aktiflikle gözler önüne serilmiş olacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu