Oyun

Xbox Series X ve S’in Farklı Renkli Kumandaları Duyuruldu

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft dün, görüntü oyun dalının geleceği için çok değerli bir isimım attı. Şirket, 7,5 milyar dolar ödeme karşılığında Bethesda’yı satın alarak, kesimin kurallarını isimeta kafatan yazacağını duyuru etti. Fakat Microsoft’un dünkü atılımları bunlarla hudutlu kalmisimı. Şirket, Bethesda açıklamasından yalnızca saatler sonra Xbox Series X ve Xbox Series S için yeni kumanda modellerinin duyurusunu yaptı.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara nazaran yeni oyun kumandaları, 10 Kasım prestijiyle piyasaya sürülecek. Oyuncular, orjinal kumandaya ek olarak Xbox Series X için tasarlanan karbon siyahı renkli kumandayı, Xbox Series S için tasarlanan robot beyazı renklerde kumandalara sahip olabilecekler. Ayrıyeten şok mavisi renkli bir Xbox oyun kumandası da 10 Kasım prestijiyle satışta olacak.

Şok mavisi renkli kumanda işte bu türlü görünecek

xbox series x ve sin farkli renkli kumandalari duyuruldu 0 82IwQRpI

Microsoft tarafından ilanlan yeni oyun kumandalarının en çok dikkat cazibeli olanı, hiç elbet karbon siyahı renkli olan versiyon. Zira Microsoft, bu oyun kumandasının Windows 10 PC’ler ile de uyumlu olduğunu söz ediyor. Kullanıcılar, bu yapıte kablosuz adaptör ya da USB Type-C aracılığıyla PC’leri üzerinden de erişebilecekler. Ayrıyeten PC’nizde Bluetooth dayanağı varsa, bu yapıti direkt kullanabileceksiniz. 

Microsoft’un açıklamalarına nazaran yeni oyun kumandalarının fiyatları da epey uygun olacak. yapıtlerin 59,99 dolar (yaklaşık 450 TL + vergiler) olacağını açıklayan Microsoft, oyuncuların bu yapıtlere Xbox One kumandalarıyla tıpkı fiyatla sahip olabileceklerini duyuru etmiş durumda. Oyuncular, Xbox Series X ve Xbox Series S’i ön sipariş verirken yeni kumandaların da sahibi olabilecekler.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu