Oyun

Xbox Series S, Emülatör Konusunda da Hayli Etkileyici

Microsoft’un Xbox Series X’e bir nevi küçük kardeş olarak çıkardığı daha satın alınabilir bir fiyata sahip yeni kuşak konsolu Xbox Series S, kullanıcılarını yeni jenerasyon oyunlar ve uygun fiyatına ek olarak bamkafaka bir özelliğiyle daha memnun edebilir.

Çağdaş Vintage Gamer isimli bir YouTube kanalı, bugün Xbox Series S ile ilgili yeni bir görüntü yayınladı. YouTuber, Microsoft’un yeni jenerasyon konsolunun geliştirici moduna erişebilenlerin, konsolda emülatör çalıştırabileceğini lisana getirdi. Üstelik emülatörlerle çalıştırdığı oyunları da gösterdi.

Xbox Series S’e emülatör kurmak mümkün

Xbox Series S ve Series X’te Dev Mode olarak geçen geliştirici modu, Xbox One konsolunda bulunanla birebir. Geliştirici modunu etkinleştirmek ise kullanıcıya 20 dolara mal oluyor. Xbox Series X ve Series kullanıcıları, geliştirici modunu etkinleştirdikten sonra Retroarch’ı kurarak GameCube, Dreamcast, PSP, Nintendo Wii, PlayStation 1 ve daha birçok retro konsol oyununu oynayabilir.

Çağdaş Vintage Gamer, birtakım oyunlarda teklemeler yaşisimığını ve çeşitli uyumluluk meseleleriyle karşılaştığını lisana getirirken uyumlu olan oyunların büyük bir çoğunluğunda performansın epey yüksek olduğunu da ifisime ediyor. YouTuber, ayrıyeten PlayStation 2 emülatörünün de gelecekte Retroarch’a gelebileceğini lisana getiriyor.

Çağdaş Vintage Gamer; geriye dönük uyumluluğu, Quick Resume özelliği, Xbox Game Pass takviyesi ve 250 sterlinlik (Türkiye fiyatı: 5.299 TL) fiyatıyla Xbox Series S’in epeyce etkileyici bir konsol olduğunu ifisime etti. Series S, ağabeyi üzere 4K çözünürlük fırsatı sunmasa da fiyatıyla epey tercih edilebilir bir konsol.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu