Xbox Series S de 4K 60 fps oyun oynatabilecek

xbox series s de 4k 60 fps oyun oynatabilecek lf6hLjnn

xbox series s de 4k 60 fps oyun oynatabilecek 0 XIaiLqnd

Microsoft’un kısa müddet sonra piyasaya süreceği Xbox Series X ve Xbox Series S konsolları için oyunların grafik performansları da netleşmeye başladı. Xbox Series S için 4K 60fps muştusu geldi.

Her iki konsolda da 4K 60fps keyfi

Xbox Series X ve Xbox Series S konsolları tıpkı kuşak olsa da donanım olarak birbirinden farklılaşıyor. Xbox Series X konsolu 12TFLOPS’a kadar çıkabilen performans kıymeti ile 4K ve hatta 8K oyunları oynatabiliyor. Xbox Series S ise 4TFLOPS ile hudutlu olacak ve biraz daha 2K çözünürlüğe odaklanacak.

Bununla birlikte üst ölçeklendirme sayesinde pek çok oyunun 4K 60fps imkanı sunacağı da gelen bilgiler ortasında. Beğenilen Ori and the Will of the Wisps oyununun geliştiricisi Moon Studios üst ölçeklendirme ile Xbox Series S konsolunda 4K 60fps suratını sunacaklarını belirtti. Öteki taraftan Full HD HDR çözünürlüğün 120 kare oranına sabitleneceği de tabir ediliyor.

Xbox Series X konsolunda ise 4K çözünürlük 120 fps oranına sabitlenecek. Ayrıyeten özel bir mod sayesinde oyunun 6K çözünürlükte işleneceği ve sonrasında 4K 60fps çözünürlüğe indirgeneceği belirtiliyor. Böylelikle en yüksek grafikler ve görsel efektler elde edilebilecek.

Son olarak Ori and the Will of the Wisps PC ve Xbox One sürümlerine bir güncelleme yayınlanmış durumda. Bu güncelleme sertlik ayarları, Durdur menüsünde daha fazla seçenek ile yeni grafik ve ses modları getiriyor.

Sıradaki içerik:

Xbox Series S de 4K 60 fps oyun oynatabilecek