Oyun

Xbox, Oyunların Evvelce İndirilmesine Müsaade Verecek

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un Xbox işletim sistemine yeni bir özellik eklediği açığa çıktı. Lords of Gaming aracılığıyla ortaya çıkarılan bu özellik, oyuncuların satın almisimıkları bir oyunu bile Xbox’larına evvelden indirebileceklerini gösteriyor. Şu an için Xbox uygulamasının Android beta sürümünde deneyimlenebilen özellik, ilerleyen devirlerde tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak üzere görünüyor.

Xbox’ın yeni özelliği, pek çok oyunsever için hayat kolaylaştırıcı olacak. Zira bilhassa de geniş bant internet suratının düşük olduğu ülkelerdeki oyunseverler, yeni bir oyunu satın aldıktan sonra uzun bir mühlet beklemek zorunda kalıyorlar. Elbette oyunların boyutlarının giderek büyüdüklerini de düşünecek olursak, çıkmamış bir oyunu bile indirmek epeyce kıymetli bir durum. Lords of Gaming yazarlarından Jerko Cilas, bu yeni özelliği Assassin’s Creed Valhalla ile test etti.

xbox oyunlarin evvelce indirilmesine musaade verecek 0

Cilas, Xbox’ın taşınabilir uygulamasını kullanarak Assassin’s Creed Valhalla’nın sayfasına erişti. Burisima “Download to Console” adli bir buton gören Cilas, onay verdikten sonra oyunun konsoluna indirildiğini gördü. Oysa Cilas, bu oyunu ön sipariş bile vermemişti lakin oyunun belgeleri konsola indirilmişti. Yani Cilas, 10 Kasım’da yayınlanması beklenen Assassin’s Creed Valhalla‘yı yayınlandığı anda oynama imkanına sahip olacak. Elbette bunun için oyunun satın alınması gerekiyor.

xbox oyunlarin evvelce indirilmesine musaade verecek 1 EtcGLDl5

Microsoft, geçtiğimiz aylarda yaptığı Xbox Series X açıklamalarında “Smart Delivery” (Akıllı Teslimat) adli bir özellik duyurmuştu. Xbox uygulamasının Android beta sürümünde karşımıza çıkan yeni özellik de bununla ilgili üzere görünüyor. Lakin Microsoft, şu an için bu mevzuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Microsoft’un açıklamaları, bu özelliğin detaylarıyla ilgili daha net bilgiler sunacak.

Xbox’ın yeni özelliğinin neye hizmet edeceği tam olarak anlaşılamamış olsa da bu cins bir özelliğin oyuncuların işine geleceği aşikar. Zira son periyotlarda yayınlanan oyunlar zati çok büyük boyutlara sahip. Oyunlar için birinci günlerde ve hatta birinci saatlerde yayınlanan güncellemeler bile devasa boyutlarda oluyor. Oyuncular, yeni bilhassa birlikte bir oyunu lansmandan evvel indirip, oynamaya hazır hale gelebilecekler. Ayrıyeten çok konuşulan oyunlar da bundan sonra Xbox’lara indirilip, satın almadan evvel hazır hale getirilecek. Bu sayede bir oyuncu, oyunla ilgili birinci yorumları görüp para harcamaya karar verirse, satın aldıktan sonra ilgili oyuna erişebilecek.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu