Xbox İşvereni Phil Spencer, Özür Diledi

xbox isvereni phil spencer ozur diledi 6IyjV62e

Microsoft’un Xbox Series X ve Series S konsolları kullanıcılara sunuldu. Görünüşe nazaran konsolun satışları da epeyce âlâ gidiyor. Hatta o denli ki Xbox işvereni Phil Spencer, konsolların tükenmesi sebebiyle yaşanan eksikliklerden ötürü özür diledi.

GlitchCon’da konuşan Spencer, “Daha fazla konsola gereksinimimiz var” dedi. Spencer, şu an kendisine en çok gelen yorumun konsola ulaşmanın çok sıkıntı olduğu istikametinde olduğunu söyledi. Spencer, iki aydır konsolun üretimini yaptıklarını ve mağazalara olabildiğince çok konsol gönderdiklerini lakin talebin çok çok yüksek olduğunu lisana getirdi.

Xbox, bu vakte kadarki en çok satışını yaptı

xbox isvereni phil spencer ozur diledi 0 A7belu4r

Xbox işvereni, COVID-19 salgınının tüm dünyayı olumsuz etkilediğini ve 2020’nin yeni bir platforma oyun geliştirme ve yayınlama bakımından çok şiddetli bir yıl olduğunu söyledi. Spencer, ayrıyeten bu tatil devrinde oyun çıkarabilen üçüncü taraf geliştiricilerle, grubuyla ve Sony çalışanlarıyla da gurur duyduğunu tabir etti.

Xbox Series X ve Series S, Microsoft için bu vakte kadarki en büyük açılışını gerçekleştirdi. Gamespot’ta alan yer habere nazaran Microsoft, birinci 24 saat içerisinde çok daha fazla ülkede daha evvel hiç olmadığı kisimar çok konsol satışı yapmayı başardı. 2013 yılında çıkan Xbox One, birinci gününde 1 milyon satış yapmıştı. Yeni jenerasyon Xbox ise halefini geride bırakmayı başardı. Lakin Xbox, konsolun tam satış sayılarını paylaşmadı.

Xbox Series X’in küçük kardeşi biçiminde bahsedebileceğimiz Xbox Series S, birinci kere bir Xbox konsolu alan oyuncular ortasında en yüksek ilgi gören konsol oldu. Microsoft, ayrıyeten Xbox Series X ve Series S konsollarının %70’inde Games Pass aboneliği olduğunu da söz etti ki Game Pass, Microsoft’un yeni jenerasyon konsollardaki en değerli silahlarından bir tanesi olacak üzere duruyor.

Sıradaki içerik:

Xbox İşvereni Phil Spencer, Özür Diledi