“Xbox Game Pass, iOS Platformuna da Gelecek”

xbox game pass ios platformuna da gelecek zet3AILL

Microsoft’un oyunseverler için sunduğu etkileyici bir abonelik hizmeti var. Xbox Game Pass olarak adlendirilen bu hizmet, oyuncuların aylık ödeme yaparak çeşitli yayıncıların oyunlarına erişmelerini sağlıyor. Oyunseverlerin; Xbox, Windows 10 ya da Android platformları üzerinden ulaşabildikleri bu özelliğe iOS kullanıcıları ne yazık ki erişemiyordu. Lakin görünüşe nazaran Microsoft, bu hizmeti iOS platformuna getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. 

Business Insider’da alan alan bir habere nazaran Xbox’ın bir numaralı ismi Phil Spencer, çarşamba günü çalışanlarıyla bir toplantı gerçekleştiriyor. Bu toplantı kapsamında Xbox Game Pass’in iPhone ve iPad’lere de gelmesini istediğini söyleyen Spencer, Apple’ın ağır kurallarına karşın sorun yaşamayacakları bir tahlil bulunmasını talep ediyor. Savlara nazaran Microsoft, 2021 yılında tarayıcı tabanlı bir tahlille Xbox Game Pass’i iPisim ve iPhone kullanıcılarına getirecek.

xbox game pass ios platformuna da gelecek 0 WShI5RNP

Apple, App Store’a eklenen uygulamaları en ince detaysına kisimar inceliyor. Bu bağlamda her isteyenin, App Store’da bir uygulama yayınlamayacağını söyleyebiliriz. Hatta bu bağlamda Epic Games’in Fortnite Mobile’a oyun içi ödeme sisteminin nelere mal olduğunu hepimiz biliyoruz. Microsoft’un bu mevzuda ne cins bir çalışma yapacağı, iOS için Xbox Game Pass’in bir uygulama mı olacağı yoksa daha farklı bir tahlil mü bulunacağını vakit gösterecek.

Az evvel sizlere, Microsoft’un tarayıcı tabanlı bir tahlille Xbox Game Pass’i iPad ve iPhone kullanıcılarına getireceğinin sav edildiğini söylemiştik. Bu mümkünlük, çok yüksek bir ihtimal üzere görünüyor. Zira Apple’ın siyasetlerinde tarayıcı tabanlı tahliller için rastgele bir kısıtlama yok. Yani Microsoft, bu tıp bir tahlille Xbox Game Pass’te mekan alan oyunlara erişim sunabilir. Lakin bu tahlilin Apple tarafından da bilineceğini düşündüğümüzde, Apple’ın yeni bir isimım atma mümkünlüğünü da unutmamak gerek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

“Xbox Game Pass, iOS Platformuna da Gelecek”