Mobil

Xbox Android Uygulamasına ‘Remote Play’ Özelliği Geldi

Oyun dünyasında son devirlerde Google Stisimia ve GeForce Now üzere bulut oyun platformları isminden çokça kelam ettirmişti. Ayrıyeten Microsoft’un da yeniden bu alanda sonlu ülkede kullanıma sunduğu Project xCloud‘u bulunuyor.

Lakin Microsoft’un xCloud haricinde bir de uzaktan oyun oynamaya (remote play) müsaisime veren ve daha evvel Console Streaming olarak da adlendirilen bir özelliği daha bulunuyor. İşte bu uzaktan oyun oynama özelliği, yeni güncellemeyle birlikte Xbox’ın Android uygulamasına geldi.

Xbox Android uygulamasına ‘remote play’ özelliği geldi

xbox android uygulamasina remote play ozelligi geldi 0 rNlzjQKz

Xbox Android uygulamasına gelen bu uzaktan oynama özelliği, konsola indirilen ve yüklenen oyunun oynanmasına müsaade veriyor. xCloud ile ortasındaki ayrımı basitçe anlatmak gerekirse bulut oyun platformu olan xCloud’da Xbox Game Pass Ultimate oyunları Microsoft’un data merkezlerinden oynanabiliyor. xCloud, şimdi ülkemizden kullanılamıyor.

Xbox uygulamasındaki uzaktan oyun oynama özelliği, bir Xbox One kontrolcüsünü Bluetooth vasıtasıyla telefonunuzla ya da Android tabletinizle eşleştiriyor. Yapılan eşleştirme sonrasında telefonunuz üzerinden Xbox One oyunlarını oynayabiliyorsunuz.

Ayrıyeten uygulamaya yeni güncellemeyle birlikte yeni fonksiyonlar de kazandırıldı. Xbox Series X ve Series S konsollar güncellemeleri indirirken uygulama üzerinden ayarlamalar yapılabilecek. Ayrıyeten yeni konsollar uygulama üzerinden yönetilebilecek. Örneğin depolama yerında mekan açılmak isteniyorsa oyun kaldırılabilecek ya da oyun yüklemeleri yapılabilecek. Xbox uygulamasına gelen bu özelliği siz nasıl buldunuz? Sizce fonksiyonel bir özellik mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu