Windows 10 Insider Önizleme Suramı 20251 Duyuruldu

windows 10 insider onizleme surami 20251 duyuruldu

Yazılım geliştirmenin pek çok evresi var ve bu kisimemeler, bilhassa de Windows üzere komplike ve tanınan yazılımlar kelam konusu olduğunda daha da karmaşık hale gelebiliyor. Firmalar da bu noktisima yaşanabilecek meselelerin önüne geçmek için kullanıcılar iletestler gerçekleştiriyor. 

Windows da Insider programı ile geliştiricilere ve meraklılara yeni özellikleri daha evvelce görme vetest etme talihi veriyor. Firmanın resmi blog sayfasında yapılan duyuruyla yeni Windows 10 Insider önizleme suramı 20251 açıklandı.

Geliştiriciler için güncelleme

15b313bdaadisimf0904608fd8261f1e6d9ded003b

Windows yazılım geliştirme kiti (SDK) artık geliştirici kanalı ile daimi bağlantı halinde olacak. Ne vakit geliştirici kanalına yeni bir işletim sistemi konseyimi gelse onunla ilgili olan SDK da güncellenecek. Ayrıyeten en yeni SDK’yı internetten indirmek de mümkün olacak.

Yeni güncelleme pek çok düzeltmeyi de içinde barındıracak. Bu düzeltmeler ortasında kimi diyaloglarda art planın beyaz alanine griye dönmesi, vazife çubuğu ile güç düğmesinin birbirine girmesi üzere kimi temel sıkıntılar mekan alıyor.

Ek olarak sistem iş parçacığı müsaisimesi denetim edilemedi yanılgısı üzere yanlışlar, opengl32.dll çökmesi üzere daha önemli sıkıntılar da ortadan kalkacak. Boş bildirimler üzere meseleler da yeni heyetimle birlikte tarih olacak.

Yeni suram sıkıntısız değil

windows 10 insider onizleme surami 20251 duyuruldu 1 b4L2K7VZ

Microsoft bir yandan da kurulumdaki kusurları ortisiman kaldırmaya çalışıyor. Bunlar ortasında bilhassa oyuncuların hududunu bozabilecek olan, oyunların harici ya da ikinci bir depolama mekanına taşınması durumunda ikinci belleğe erişimin kesilmesi üzere sıkıntılar mekan alıyor.

Ayrıyeten çeşitli oyunlarda yaşanan problemler ya da işletim sistemi meseleleri da şu anda inceleniyor. Firma Insider kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin ışığında tespit edilen problemler üzerinde çalışmalarını ağırlaştırıyor. Böylelikle Microsoft bir sonraki Windows 10 kurulumunu daha problemsiz olarak yayınlayabilecek. Güncellemenin tüm ayrıntılarına burisiman ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Windows 10 Insider Önizleme Suramı 20251 Duyuruldu