Yazılım

Windows 10 Ekim 2020 güncellemesinin son önizleme sürümü yayınlandı

windows 10 ekim 2020 guncellemesinin son onizleme surumu yayinlandi 0 yuGUMOuG

Microsoft önümüzdeki ay 20H2 olarak da bilinen Windows 10 Ekim 2020 güncellemesini kullanıma sunacak. Yazılım devi Windows Insider’lar için merakla beklenen güncellemenin 19042.508 (KB4571756) yapı numaralı son önizleme sürümünü yayınladı.

Microsoft, bunun final sürümü olduğunu lakin tekrar de kullanıcıların bilgisayarlarında, Ekim güncellemesinin genel tecrübesini güzelleştirmeye devam etmeyi planladığını söyledi. Başta da belirttiğimiz üzere şimdilik sırf Windows Insider üyelerine sunulmuş durumda.

windows 10 ekim 2020 guncellemesinin son onizleme surumu yayinlandi 1 ik8gRfbK

Ekim 2020 güncellemesi neler getirecek?

Microsoft son birkaç aydır Insider kullanıcıları üzerinden Ekim 2020 güncellemesini test ediyor. Kelam konusu güncelleme beraberinde tekrar tasarlanmış Başlat menüsü, geliştirilmiş bildirimler ve evvelce yüklenmiş Chromium tabanlı Edge tarayıcısını getirecek. Bunlara ek olarak işetim sisteminin performansını ve kararlılığını güzelleştireceğini belirtelim.

Ayrıyeten şirket Kontrol Masası‘ndaki kimi özellikleri Ayarlar kısmına taşımaya devam ediyor. Yani Ekim 2020 güncellemesinde bu açıdan da birtakım değişiklikler hissedeceğiz. Windows Insider programında yer alıyorsanız Ayarlar > Günelleştirme ve Güvenlik > Windows Update menüsünden güncellemeyi indirebilirsiniz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu