Windows 10 Aralık güncellemesi bilgisayarlarda önemli meselelere neden oluyor

windows 10 aralik guncellemesi bilgisayarlarda onemli meselelere neden oluyor

windows 10 aralik guncellemesi bilgisayarlarda onemli meselelere neden oluyor 0 WSq4wBNC

Microsoft’un yayınladığı Windows 10 güncellemelerinin sıkıntılı çıkması artık sıradan bir hal almış durumda. Yazılım devinin yayınladığı en son toplu güncelleme de bilgisayarlarda önemli sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oldu.

Windows 10 kullanıcıları donma, çok CPU kullanımı ve mavi ekran yanılgısı üzere can sıkıcı problemlerden şikayet ediyorlar. Tüm bu sorunlar 8 Aralık’ta, Ekim 2020 ve Mayıs 2020 Güncellemesi’ne sahip sistemlere dağıtılan KB4592438 güncellemesinden sonra ortaya çıkmaya başladı.

Kullanıcılar daha güncellemenin heyetim etabında kahır yaşamaya başladıklarını ve yükleme sürecini gerçekleştiremediklerini tabir ediyorlar. Fakat bu sorun başkalarının yanında hafif kalıyor.

windows 10 aralik guncellemesi bilgisayarlarda onemli meselelere neden oluyor 1 2WQXibC6

CPU kullanımında ani artış ve mavi ekran yanılgısı

Güncellemeyi yüklemeyi başaranlar önemli performans meseleleriyle karşı karşıya kalmış durumdalar. Sistemde çok fazla yük olmasa bile CPU kullanımında ani artışlar olduğu belirtiliyor. Yalnızca tarayıcı açıkken bile %100‘e yakın CPU kullanımı kelam konusu.

Kullanıcılar güncellemeyi kaldırdıktan sonra her şeyin olağana döndüğünü söylüyorlar. KB4592438 güncellemesinin ayrıyeten eski oyunlarla uyumluluğu bozduğu, klasörleri salt okunur olarak işaretlediği, Bluetooth meselelerine neden olduğu ve hatta mavi ekran kusuruna yol açtığı da belirtiliyor.

Kaynakça https://www.windowslatest.com/2020/12/17/windows-10-kb4592438-watch-out-for-these-issues-in-the-latest-update/ https://www.techradar.com/news/windows-10-update-is-reportedly-causing-system-lag-and-serious-crashes

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Windows 10 Aralık güncellemesi bilgisayarlarda önemli meselelere neden oluyor