WhatsApp’ın web ve masaüstü sürümüne manzaralı ve sesli arama özelliği geliyor

whatsappin web ve masaustu surumune manzarali ve sesli arama ozelligi geliyor jPVeNjE2

whatsappin web ve masaustu surumune manzarali ve sesli arama ozelligi geliyor 0 6uCOvFJr

WhatsApp, taşınabilir uygulamalarında uzun vakittir sesli ve imajlı arama imkanı sunuyor. Lakin bu özellikler hizmetin PC yahut web sürümünde mevcut değil. Sızan yeni bilgilere nazaran WhatsApp sesli ve manzaralı aramayı web ve masaüstü sürümlerine getirmek için testler yapmaya başladı.

Ekran manzaralarında de gösterildiği üzere, kısıtlı bir WhatsApp kullanıcı kümesi halihazırda yeni sesli ve manzaralı arama düğmelerine kavuşmuş durumdalar. Listenizde seçtiğiniz şahısla bu düğmeleri kullanarak sesli yahut manzaralı arama isteği gönderebileceksiniz. Alıcı taraftaysanız, her aramada farklı bir açılır pencere görünecek ve bu pencerede kişinin ismi, profil fotoğrafı ve aramayı kabul etmek yahut reddetmek için düğmeler görüntülenecek.

whatsappin web ve masaustu surumune manzarali ve sesli arama ozelligi geliyor 1 GipYpj9Z

Kısıtlı bir kullanıcı kümesinde test ediliyor

Şayet arama yapıyorsanız, aradığınız kişinin ismi ve profil fotoğrafının bulunduğu başka bir açılır pencere, görüntüyü açmak / kapatmak için bir düğme, bir sessize alma düğmesi, bir menü düğmesi ve bir kapatma düğmesi göreceksiniz. Üstte da belirttiğimiz üzere, WhatsApp web istemcisinde ve masaüstü istemcisinde sesli ve imajlı görüşmeler için takviye şu anda beta etabında ve sırf az sayıda kullanıcı tarafından kullanılabiliyor.

WhatsApp şimdi resmi bir çıkış tarihi açıklamamış olsa da, yeni özelliklerin önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunulmasının beklendiğini de belirtelim.

Sıradaki içerik:

WhatsApp’ın web ve masaüstü sürümüne manzaralı ve sesli arama özelliği geliyor