WhatsApp Masaüstüne Yeni Özellikler Ekleyen Sürüm Yayınlandı

whatsapp masaustune yeni ozellikler ekleyen surum yayinlandi 11eFc5WU

Bildiğiniz üzere dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp‘ın bir de masaüstü sürümü bulunuyor. Şirket, akıllı telefonların yanı sıra WhatsApp’ın masaüstü sürümüne de çeşitli özellikler sunuyor.

Şirket, 2.2049.8 sürümüyle birlikte iletileşme uygulamasına yeni özellikler ve yeni tasarım seçenekleri de getiriyor. Pekala, WhatsApp’ın masaüstü sürümü için sunulan yeni özellikler nelermiş gelin daima birlikte bakalım.

WhatsApp masaüstü sürümüne gelen yeni özellikler

whatsapp masaustune yeni ozellikler ekleyen surum yayinlandi 0 zLVVfTJT

Uygulama geliştiricilerin son periyotlarda kullanıcılara sunmaya kafalisimığı ve birçok kullanıcı tarafından da tercih edilen karanlık mod ya da WhatsApp’ta isimlandırıldığı biçimiyle koyu tema, bir müddettir Android ve iOS uygulamalarında kullanılıyordu. Bu özellik, artık de WhatsApp’ın masaüstü sürümüne gelecek.

Uygulamanın masaüstü sürümüne sunulacak olan bu bilhassa birlikte WhatsApp’ın art planı siyah renge kavuşurken sohbet baloncuklarının rengi WhatsApp ile özdeşleşmiş olan yeşil renginde kalacak. Kullanıcıların gözlerini daha az yorması sebebiyle sıkça tercih edilen bu tema, ayrıyeten WhatsApp Web sürümü için de kullanılabilir olacak.

whatsapp masaustune yeni ozellikler ekleyen surum yayinlandi 1 PVtpBquf

WhatsApp’ın masaüstü sürümü için yapılacak olan bir başka güncelleme de çıkartmaların yenilenmesi olacak. WhatsApp’ın masaüstü sürümünde çıkartmalar özelliği yer alsa da yalnızca varsayılan çıkartmalar kullanılabiliyor. Kullanıcıların daha çok tercih ettiği özel çıkartmalar, bu sürümde kullanılamıyordu.

Kullanıcılar, telefonlarındaki WhatsApp uygulamasında bulunan çıkartmaları aygıtlar ortası senkronizasyon yaparak WhatsApp Web‘de kullanabiliyordu artık WhatsApp’ın masaüstü sürümünde de kullanılabilecek. Bu özelliklerin alan aldığı güncelleme yayınlandı. Siz de masaüstü WhatsApp sürümünüzü denetim ederek bu özelliklerin kullanılabilir olup olmadığına bakabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

WhatsApp Masaüstüne Yeni Özellikler Ekleyen Sürüm Yayınlandı