Whatsapp, Gelecek Güncellemeleri Uygulama İçinde Duyuracak

whatsapp gelecek guncellemeleri uygulama icinde duyuracak aVvvEzrB

Dünyanın en tanınan ve en çok kullanılan anlık iletileşme uygulaması olan Whatsapp, 200 milyondan fazla etkin kullanıcıya sahip ve bu sayı gün geçtikçe artış gösteriyor. Daima güncellenen ve yenilenen uygulama, bilhassa zımnilik ve emniyetlik manasında daha sık ve daha ayrıntılı güncellemeler almaya devam ediyor. Elbette bu durum da akıllı telefon kullanıcılarını Whatsapp kullanmaya daha meyilli hale getiriyor.

Raporlara nazaran Whatsapp, kapalılık siyasetlerini 2021 yılı için bir düzenleme sürecine soktu. Bu güncellemeyle birlikte uygulamanın kapalılık standartlarını daha ayrımlı bir düzeye çıkaracak olan Whatsapp ile ilgili öbür bir söylenti daha ortaya atıldı. Bu söylentiye nazaran Whatsapp, gelecek sene itibariyle yapacağı tüm güncellemeleri uygulama içerisinde duyuracak.

İşte Whatsapp’ın yeni güncelleme bildiriminden bir imaj:

whatsapp gelecek guncellemeleri uygulama icinde duyuracak 0 ik8jqO29

Söylentiyi ortaya çıkaran WABetaInfo isimli internet sitesi, tıpkı vakitte hususla ilgili bir de ekran imajı paylaştı. Ekran imajında yeni uygulama içi güncelleme bildirimi sistemiyle gelen kapalılık siyaseti güncellemesi görülüyor. Ekranın alt tarafında ise Agree, yani kabul etme tuşu bulunuyor. Pekala bu ne manaya geliyor?

Whatsapp, yeni yapacağı güncellemeler için kullanıcılara iki farklı seçenek sunacak: Kabul Et ya da Hesabını Sil. Söylentilere nazaran bundan sonra gelecek olan zımnilik güncellemeleri, kullanıcıların birtakım spesifik müsaadeler vermesini zarurî kılabilir. Bunu kabul eden şahıslar Whatsapp’ı kullanmaya devam edebilecek fakat bu saklılık şartlarını kabul etmeyen şahıslar Whatsapp hesaplarını kapatmak zorunda kalacak. Bu şimdilik sırf bir söylenti, hasebiyle bu mevzuda endişelenmek için şimdi erken olduğunu söyleyebiliriz.

Sıradaki içerik:

Whatsapp, Gelecek Güncellemeleri Uygulama İçinde Duyuracak