Mobil

WhatsApp Çoklu Aygıt Özelliğinden Yeni Ekran Imgeleri

WhatsApp, bir müddettir çoklu aygıt özelliği üzerinde çalışıyor ve bu özellik, WhatsApp’ın şu ana kisimar yayınlamış olduğu en değerli özelliklerden biri olacak. Şimdi geliştirme ve ön test etabında olan özellik ile WhatsApp hesabınızı akıllı telefonunuzun bağımsız bir biçimde bilgisayar, tablet ya da farklı bir aygıtta kullanabileceksiniz.

WaBetaInfo tarafından aktarılan bilgilere nazaran WhatsApp’ın çoklu aygıt özelliği artık son test etabına gelmiş durumda. Tıpkı WhatsApp hesabının dört farklı aygıtta kullanılabilmesine imkan sağlayacak özellik ile ilgili hala üzerinde çalışılması gereken noktalar bulunsa da özelliğin büyük ölçüde hazır hale geldiği söz edildi.

whatsapp coklu aygit ozelliginden yeni ekran imgeleri 0 lCk7bk1R

Kelam konusu özellik ile ilgili olarak paylaşılan ekran imgesi, WhatsApp masaüstü uygulamasının kayıtlı bildirileri akıllı telefondan indirdiğini ve bu sürecin uçtan uca şifrelendiğini gösteriyor. Bu süreç gerçekleştikten sonra akıllı telefonunuz kapalı olduğunda ya da internete bağlı olmisimığında dahi masaüstü uygulamasından WhatsApp’ı kullanmaya devam edebileceksiniz.

‘Bağlı cihazlar’ olarak isimlendirilen özelliğin taşınabilir uygulamisimaki ekran manzarasına baktığımızda ise ‘Diğer aygıtlarda WhatsApp kullanın’ formunda bir kafalık ve “Tarayıcınız, bilgisayarınız ya da Facebook portal üzerinden ileti gönderin ya da alın” açıklamasını görüyoruz. (Facebook portal, Facebook’un ABD ve Avrupa’da satışa sunduğu akıllı ekranı)

whatsapp coklu aygit ozelliginden yeni ekran imgeleri 1 zCa7zBFw

Bu açıklamanın çabucak altında bulunan ‘Yeni bir aygıt bağla’ butonuna tıkladığınızda WhatsApp hesabınızı bağlamak istediğiniz aygıtı seçip heyetim sürecini yapabileceğiniz bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Fakat şimdi suram ekranının ekran imajları paylaşılmış değil.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu