Watch Dogs: Legion RTX sistem ihtiyaçları yayınlandı

watch dogs legion rtx sistem ihtiyaclari yayinlandi Scjw871X

watch dogs legion rtx sistem ihtiyaclari yayinlandi 0 aYHJp88L

29 Ekim’de oyuncularla buluşacak Watch Dogs serisinin son halkasına ilişkin RTX PC Sistem ihtiyaçları yayınlandı.

Geçtiğimiz ay yayınlanan sistem ihtiyaçlarına kıyasla bir ölçü değişen donanım gereksinimleri içinde haliyle RTX 3000 serisi kartlar öne çıkıyor. Ubisoft’un 4K Ultra ayarlarda önerdiği tek ekran kartı RTX 3080 olmuş.

Buna nazaran aşağıdaki fotoğrafta da ayrıntılarına bakabileceğiniz gereksinim çizelgesinde farklı bir ayrıntı da yer alıyor. Tüketiciler için şu an için piyasadaki en güçlü ekran kartı olan RTX 3080 için 4K ayarlarda önerilen DLSS ayarı “Performance” modu olarak görünüyor.

watch dogs legion rtx sistem ihtiyaclari yayinlandi 1 5ZFD8tkv

“Performance, Balanced ve Quality” olmak üzere üç öntanımlı ayarla gelen DLSS 2.0 özelliğinde Performance modu, isminden da anlaşılacağı üzere en düşük kalite ayarını tabir ediyor. Piyasadaki en güçlü ekran kartı için Ubisoft’un bu türlü bir tavsiyede bulunması akıllara, “Acaba RTX 3080, oyunu DLSS kapalı iken 4K çözünürlükte akıcı oynatamıyor mu?” sorusunu getiriyor. Tabi şimdi piyasaya çıkmamış bir oyunla ilgili peşin kararlarda bulunmamak da lazım.

Şu ana kadar öğrendiklerimize nazaran ise Watch Dogs: Legion, ışın izleme takviyesini oyundaki yansıma sahnelerinde kullanacak. Bakalım RTX kartlarla sunulan öbür hangi ışın izleme efektini oyunda göreceğiz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Watch Dogs: Legion RTX sistem ihtiyaçları yayınlandı