Kripto Para

Wall Street’in Ünlü İsmi Radarındaki Altcoin’i Açıkladı: Cardano (ADA)

Mike Novogratz’ın radarında yeni bir kripto para birimi varmış gibi görünüyor: Cardano (ADA).

Dijital varlık bankası Galaxy Digital’ın CEO’su, Twitter’daki kripto alanına boğa durumu ve kullanım durumları hakkında sorular sorarken, kripto para biriminin piyasa değerinin büyüklüğünü sorguladığı son tweet’i dikkat çekti:

“Bunun üzerine inşa eden var mı? Kullanan var mı? Piyasa değeri neden bu kadar yüksek? Bir fon varlığı olmalı mı?”

Ayrıca Cardano’nun henüz işlem yapmadığı çok az sayıda kripto para biriminden biri olduğunu da itiraf etti.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dışında, kripto endüstrisini kucaklayan ilk Wall Street figürlerinden biri olan Novogratz, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında da bazı isimlerin arkasındaki isim olarak yer aldı. Rapçi Lil Yachty ile Ocak ayında gerçekleştirdiği röportajda Aave (AAVE) ve Chainlink (LINK) gibi şirketlerin finans sektöründe bir sıçrama yapabileceğinden bahsetti:

“Ve bir de DeFi veya merkezi olmayan finans adında bir grup var. Dolayısıyla, Aave (AAVE) veya Chainlink (LINK), Compound (COMP), yearn.finance (YFI) ve Uniswap (UNI) gibi token’lar – bu beşinin önümüzdeki beş yıl içinde patlama şansı var.”

Bununla birlikte, Litecoin’e (LTC) saldırdı ve Dogecoin (DOGE) için de alarm vermişti.

Cardano (ADA) ve şaşırtıcı rallisi

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Novogratz’ı bir telefon görüşmesi yapmaya davet ederek eserini sunma fırsatını değerlendirme yönünde bir atağa geçti.

1 Mart’ta Mary hard fork’u gerçekleşmeden önce Cardano yüzde 84 yükselmişti.

wall streetin unlu ismi radarindaki altcoini acikladi cardano ada 0 gsuMrTFS

Şubat ayının sonlarında, “Ethereum katili” üçüncü en büyük kripto para birimi oldu, ancak o zamandan beri yerini; şu anda dördüncü sırada yer alan Binance Coin’e (BNB) bıraktı. Yine de, hem Bitcoin hem de Ethereum maksimalistlerinden oluşan Cardano eleştirmenleri; token’ı “şimdiye kadar yapılmış en pahalı vaporware” olarak adlandırarak, kullanım durumlarının görünürdeki eksikliği ve geliştiricilerinin akıllı sözleşmeler sunmadaki başarısızlığı nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu