Volkswagen CEO’su: Sonumuzun Nokia üzere olmasını istemiyoruz

volkswagen ceosu sonumuzun nokia uzere olmasini istemiyoruz Jb54fMGl

volkswagen ceosu sonumuzun nokia uzere olmasini istemiyoruz 0 2hgHPJKd

Volkswagen’in işvereni bugün piyasada başarılı olabilmek için yalnızca uygun araba üretmenin kâfi olmadığını tıpkı vakitte bu araçları dijital ekosisteme entegre etmenin gerekli olduğunu söyledi.

Volkswagen Küme İdare Şurası Lideri Herbert Diess, Bloomberg ile yaptığı röportajda “bugün otomobil yapmak rastgele bir marka için işin yalnızca küçük bir parçası” sözlerini kullandı.

volkswagen ceosu sonumuzun nokia uzere olmasini istemiyoruz 1 VMUMGOkJ

İnsan taşımak fonksiyonelliğin yalnızca bir modülü olacak

Tecrübeli yöneticiye nazaran pazarda başarılı olmak için, tüm yeni modellerin dijital ekosisteme aktif bir biçimde entegre edilmesi ve akıllı telefonlar üzere daima internete bağlı olması gerekiyor.

Diess, insan ve eşya taşımanın yakında arabaların sunduğu fonksiyonelliğinin sadece bir modülü haline geleceğini söylüyor, tıpkı telefon görüşmelerinin artık akıllı telefonların ana fonksiyonu olmaması üzere.

volkswagen ceosu sonumuzun nokia uzere olmasini istemiyoruz 2 zA6Cgd5i

Nokia’yı örnek gösterdi

Volkswagen, yeni dijital çağa ahenk sağlayamayan Nokia ile birebir bahtı paylaşmak istemiyor. 62 yaşındaki Diess, Finli şirketi buna örnek olarak göstererek “gereğince süratli değilseniz, hayatta kalamazsınız, bunu çalışanladımıza daima söylüyorum” dedi.

Volkswagen, Nokia’nın yaşadıklarını yaşamamak için arabaları için kendi işletim sistemini geliştirmeyi düşünüyor. Şirket bunu yalnızca kendi içinde kullanmakla kalmayıp birebir vakitte rakiplerine de satmayı planlıyor.

Diess’e nazaran tüm bunlar -Avrupa’nın elektrikli araç sayısında başkan olacağı da göz önüne alındığında-, Volkswagen’in dijital çağa en hazırlıklı şirketlerden biri olmasını sağlayacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Volkswagen CEO’su: Sonumuzun Nokia üzere olmasını istemiyoruz