Vivo’nun Ödül Alan Kamera Teknolojisi: Karşınızda IFEA

vivonun odul alan kamera teknolojisi karsinizda ifea AEKsrBqE

Çinli teknoloji şirketi Vivo tarafından geliştirilen konsept bir akıllı telefon, “Red Dot Tasarım Mükafatları” kapsamında ödül kazandı. Bu telefonun ödül kazanmasını sağlayan şeyse çıkarılabilen bir ön kameraydı. “IFEA” olarak adlendirilen bu kamera yapısı, fotoğraf ve görüntü çekmeyi seven kullanıcılara eşsiz bir tecrübe sunabilir.

Akıllı telefon bölümünün her an değişebilen bir yapısının olduğu bilinmedik bir şey değil. Bir teknoloji şirketi tarafından piyasaya sürülen bir yenilik, kısa bir müddet içerisinde trend haline gelebiliyor. İşte Vivo da IFEA kamera teknolojisiyle yeni bir trendin kapılarını aralayabilir üzere görünüyor. Pekala Vivo’nun şu an için konsept yapıda olan ödüllü kamera teknolojisi, tüketicilere neler sunuyor?

Vivo’nun konsept telefonunun IFEA kamerası işte bu türlü böyle görünüyor

vivonun odul alan kamera teknolojisi karsinizda ifea 0 l8fvjsce

Vivo’nun konsept tasarımı, temelinde açılabilir yapıda olan ikili ön kamera kurulumunu içeriyor. Bu kamera suramı olağan şartlarda özçekim yapılmasını sağlıyor. Lakin bir kullanıcı, muhtaçlık duyduğu takdirde açılmış durumda olan kamera sensörlerini çekerek telefondan ayırabiliyor. Modüler yapıdaki kameraları eşsiz yapan şeyse, telefondan ayrıldıktan sonra bile kullanılabiliyor oluşları.

IFEA’nın küçük kapasiteli olsa da dahili bir bataryası bulunuyor. Bu batarya, ayrılan donanımın çalışabilmesini sağlıyor. Bluetooth takviyesi sayesinde de telefona daima olarak bağlı kyer kamera donanımı, bu sayede kamera öteki bir yerdeyken bile fotoğraf ya da görüntü çekimleri yapılabilmesini sağlıyor. Üstelik bir kullanıcı, olağan ön kamerasında olan yakınlaştırma, çeşitli sahne modları ve öbür tüm özellikleri de çıkardığı kamera donanımında kullanmaya devam ediyor.

vivonun odul alan kamera teknolojisi karsinizda ifea 1

IFEA, dikkat cazip özelliklere sahip olsa da sahip olduğu kabiliyetler bu kisimarla hudutlu değil. Örneğin bu çıkarılabilir kamera sesli olarak denetim edilebiliyor. Ayrıyeten mühendisler, epeyce geniş bir aksesuar dayanağı sundukları modüler kameranın dahili hafızasının genişletilmesi bile sağlıyorlar. Vivo’ya nazaran bu IFEA, kendilerinin giremedikleri küçük alanleri görmek isteyen tüketicilerin muhtaçlıklarını karşılayacak çeşitten.

Red Dot Tasarım Ödülü’nün sahibi olan IFEA için bir de tanıtım görüntüsü hazırlandı. Vivo’nun hazırladığı bu görüntü, IFEA’nın kullanım mekanlarını detaylarıyla açıklıyor. Vivo, bu cins bir kamera teknolojisini ticari yapıt haline getirir mi bilinmez lakin IFEA, pek çok tüketicinin hayali olmayı kafaaracak üzere görünüyor.

İşte IFEA için hazırlanan o tanıtım görüntüsü

Sıradaki içerik:

Vivo’nun Ödül Alan Kamera Teknolojisi: Karşınızda IFEA