Visa gelecek yıl kripto para ödemelerini kabul edecek

visa gelecek yil kripto para odemelerini kabul edecek OYCs9FfM

visa gelecek yil kripto para odemelerini kabul edecek 0 YQByqkPr

Paypal’ın gelecek yıldan itibaren kripto paralara ödeme sistemlerinde yer vereceğini açıklamasının isminden dünya devi Visa da kripto paralara göz kırpıyor. Gelecek yıl özel bir kredi kartı çıkarılacak.

Devlerin ilgisini çekiyor

Kripto para piyasasına ağır bir halde yeni yatırımcıların gelmesi ve ilginin katlanarak artması dünya devlerinin dikkatini çekti. Geçtiğimiz haftalarda Paypal’ın kripto paralara takviye vereceğini açıklamasının akabinde ödeme devi Visa da çalışmalara başladı.

Visa kripto paraları kullanabilmek için Circle blok zinciri hizmetleri firması ile iş birliği yapıyor. Visa’nın finansal teknolojiler geliştiren teşebbüslere dayanak olduğu Fast Track programında yer alan Circle, gelecek yıl programı tamamlayacak ve Visa ile özel bir kredi kartı çıkaracak.

Bu özel kredi kartı USDC stabil kripto parasına yer verecek. ABD’de onaylı tek stabil para ünitesi olduğu için Visa’nın bu türlü bir tercih yaptığı tabir ediliyor. Bu kredi kartı sahipleri birbiri ortasında süratli bir halde USDC ünitesini aktarabilecekler. 25 farklı kripto cüzdan geliştiricisi tekrar Fast Track programına katıldı ve USDC saklamak için uyumlu cüzdan uygulamaları sağlayacaklar.

visa gelecek yil kripto para odemelerini kabul edecek 1 JZY3dv4M

Visa ayrıyeten BlockFi ile bir ödül kredi kartı üzerinde çalışıyor. Tüketiciler bu kredi kartı ile yaptıkları alışverişin yüzde 1.5’ini Bitcoin olarak geri alacaklar. Kartın yıllık kullanım fiyatı de 200$ olacak. Bu kartın da gelecek yıl itibariyle kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Aslında Visa’nın paydaşlığı birinci değil çünkü Crypto değişim platformu da kendi Visa kartını kullananlara yüzde 8 oranında kripto para mükafatı sağlıyor fakat Visa artık direkt kripto dünyasına girmiş sayılacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Visa gelecek yıl kripto para ödemelerini kabul edecek