Kripto Para

Usta İsim: Altın Fiyatı İçin 5 Mart’ta Dikkat! Bu 3’ünden Biri Olursa Patlar

Pepperstone araştırma başkanı Chris Weston’a göre, geçen haftaki yaklaşık 100 dolarlık satıştan sonra bile, altın fiyatı için yükseliş tahminleri yapmak adına henüz çok erken. Ayrıca usta isim, altın yatırımcılarının dikkat etmesi gereken gelişme ve tarihlere de dikkat çekiyor.

Chris Weston: Fiyat hareketi, bu aşamada temkinli olmayı öneriyor

Pepperstone araştırma başkanı Chris Weston altın piyalarını yorumladı ve şunları söyledi:

Altın piyasası için ‘nereye’ sorusu, geçen hafta falan çokça duyduğum bir sorudur. Fiyat hareketi, bu aşamada temkinli olmayı öneriyor.

Chris Weston, altın’ın aşağı yönlü eğilimini tersine çevirebilecek üç tetikleyici belirledi: enflasyon korkusu, deflasyon şoku veya Federal Rezerv’in bilançosunun artan kullanımı.

usta isim altin fiyati icin 5 martta dikkat bu 3unden biri olursa patlar 0 9TkEhXXs

Chris Weston: Enflasyon hızla artarsa, yatırımcılar hedge olarak altın’a akın edecek

Chris Weston, enflasyon hızla artarsa, yatırımcıların “hedge olarak altın’a akın edeceğini” vurguluyor. Deflasyon şoku yaşanırsa Chris Weston’a göre, düşen nominal ve reel tahvil getirilerinden altın yararlanacak. Chris Weston’a göre FED, ABD tahvil eğrisinin long ucunu kapatmaya hazır olduğunu işaret ederse, altın da yükselir. Chris Weston konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın beklenen getirisi iyileşene kadar (yukarıdaki koşullara göre) ve hisse senetleriyle çok daha düşük bir korelasyon görene kadar (S & P 500 ile 30 günlük yuvarlanan korelasyon -0,35) altın herhangi bir gerçek eğilim ve fırsat bulamayacak Altın tutma maliyeti yatırım vakasını düşürüyor. Bu nedenle, ideal olarak taktiksel olarak yükselişe geçmeden önce bu üç koşuldan birinin karşılanmasını istiyorum.

Chris Weston: Altın fiyatı kısa vadede yükselmeyecek

Chris Weston’a göre, altın’ın hissiyatı aşırı derecede düşüşe dönmüş olsa da kısa vadede tersine dönmesi olası değil. Chris Weston konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu üç değişkenden herhangi birinin yakın zamanda karşılandığını görmüyorum. Bu, FED’in uzun vadeli Hazine tahvillerini sınırlandırmasıyla ilgili tartışmayı da içeriyor. Bu, büyük bir tartışma konusu, ancak hala düşük bir olasılık olarak görüyorum.

usta isim altin fiyati icin 5 martta dikkat bu 3unden biri olursa patlar 1 CPYbBpCh

Chris Weston: Altın’da taktik bir ticaret rallisi gelişebilir

Chris Weston, aynı zamanda, Şubat ayındaki aşağı yönlü hareket düşünüldüğünde, altın’da taktik bir ticaret rallisinin gelişebileceğini de kabul etti. Chris Weston konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Sadece geçen hafta 1,6 milyar dolarlık çıkış gördüğümüz GLD ETF’den art arda yedi hafta çıkış gördük. Gördüğüm her şey, sarı metalin aşırı satıldığı ve bu hissiyatın paramparça olduğu… Bu hafta merkez bankalarının faiz piyasasında kendi kendilerine uyguladıkları bir risk artışı görüyorum, ancak fiyat yön değiştirene kadar, başka bir yere bakacaktım…

Chris Weston: Jerome Powell’ın 5 Mart’taki konuşması çok büyük olacak

Piyasalar, gelecekteki potansiyel faiz artırımının zamanlaması açısından FED ile aynı fikirde olmadığından, yatırımcıların Hazine getirilerine çok dikkat etmesi gerekiyor. Chris Weston konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Piyasa aynı fikirde değil ve gerçek bir risk görüyor. Enflasyon aşımı olmaksızın yükselen bir faiz oranı rejimi, altın için büyük bir ezilme zemini değildir.

usta isim altin fiyati icin 5 martta dikkat bu 3unden biri olursa patlar 2 8QAYcwZi

Ünlü uzmana göre, gözler bu hafta Perşembe günü Wall Street Journal Jobs Summit’te ABD ekonomisi konusuna değinen FED Başkanı Jerome Powell’da. Chris Weston konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED’in oranlar ve piyasa fiyatlandırması konusundaki rehberliği arasında bir uyumsuzluk var ve burası volatilitenin ortaya çıktığı yerdir. Piyasa genellikle bir merkez bankası eksenini önden yönetmez, ancak bir senaryo gördüklerinde ve anlatıyı dinlemeyi reddettiklerinde, yıkıcı olabilir. Bu yüzden bu FED için çok büyük bir hafta. Jerome Powell’ın 5 Mart’taki konuşması çok büyük olacak.

Chris Weston: FED’den altın fiyatı için iyi bir haber gelebilir…

Chris Weston, FED’in beklenenden daha erken bir faiz artışı beklentisi karşısında geri adım atmasının altın için iyi bir haber olacağını vurguluyor. Chris Weston konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatı için 1.700 dolar/1.705 dolarlık alan… Oraya ulaşması durumunda fiyatın nasıl tepki vereceğini göreceğim.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu