Usta Analist: Cardano’da Death Cross Alarmı! Bu Seviyeler Geliyor

usta analist cardanoda death cross alarmi bu seviyeler geliyor sGJ4wAjH
  • Popüler altcoin Cardano (ADA/USD), Cuma günü Asya-Pasifik ticaret seansı sırasında kritik bir destek trendi çizgisinden sıçradı.
  • Kripto para, 1 Mart’taki hard fork’un ardından çok varlıklı bir zincire dönüşme ihtimaline bağlı olarak, temel hareketli ortalama dalgaların üzerinde kapanmayı bekliyor.
  • Bununla birlikte, bir Death Cross oluşumu, daha fazla yükselişi engelliyor.

Yashu Gola: Popüler altcoin Cardano 0,80 doları görebilir!

Cardano piyasasında Perşembe günü gerçekleşen bir satış, ADA/USD paritesini yüzde 11’den fazla düşürdü. Parite, 27 Şubat’ta belirlenen rekor yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 31 daha düşük olan 1,02 dolar ile haftanın bugüne kadarki en düşük seviyesine dokundu. Daha sonra altcoin, kısa vadeli yükselen trend çizgisinde destek bulduktan sonra mütevazı bir toparlanma sürecinden geçti. Sıçramayla fiyat, 50 dönemlik hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanış yapmaya çalıştı. Ancak kripto para, daha sonra mavi dalganın yakınındaki yüksek satış baskısı nedeniyle geri çekildi.

usta analist cardanoda death cross alarmi bu seviyeler geliyor 0 G2NPGnAIADA, 50 dönemlik basit hareketli ortalama dalgasını test ettikten sonra kayıyor – Kaynak: TradingView.com

Cardano’nun ADA’sının yükselen trend çizgisi desteğini yeniden test etmesi muhtemel görünüyor. Popüler analist Yashu Gola’ya göre, altcoin 20 dönemlik hareketli ortalamanın 50 dönemlik hareketli ortalamanın altına düşmesinden sonra oluşan bir Death Cross tarafından daha da baskı altına alındı. Bu durum analiste göre, kısa vadede piyasada ek satış baskısına işaret ediyor. Satışın devam etmesi halinde analiste göre ADA/USD, 200 dönemlik hareketli ortalamasına doğru düşme riski taşıyor. Şu anda 0,88 dolar civarında… Bu arada analiste göre, turuncu dalganın altında uzun süreli bir düşüş, kripto paranın 0,80 doları görmesine neden olabilir. Bu seviye analiste göre, Şubat ayı boyunca destek görevi gördü.

Michaël van de Poppe: ADA yükselmeye devam edecek!

ADA pazarındaki olumsuz düzeltme, 2021’deki yüzde 700’lük fiyat rallisini takip ediyor. ADA/USD paritesi, Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımın önderliğindeki kripto para birimi piyasasındaki genel iyimserlik nedeniyle kısmen yükseldi. Altcoin’ler, lider kripto para biriminin fiyat trendlerini takip etme eğilimindedir. İkincisi ADA fiyatı, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’a ve diğer rakip projelere kıyasla güçlü yükseldi. Ethereum ağındaki işlem ve GAS ücretleri, Şubat oturumu sırasında agresif bir şekilde arttı ve spekülatörleri rakiplerine bahis oynamaya teşvik etti.

usta analist cardanoda death cross alarmi bu seviyeler geliyor 1 EZLiyCjvADA/USD Fiyat Grafiği – Kaynak: Tradingview

ADA kısa bir süre için en iyi kripto para birimleri listesinde üçüncü sıraya yükseldi. Ancak yerini daha sonra Binance Smart Chain’ı temsil eden bir token olan Binance Coin aldı. Yazım sırasında ise bu koltukta Tether oturuyor. Bununla birlikte, yatırımcıların ADA/USD pazarında tekliflerini yükseltmelerinin nedeni, Cardano’yu 1 Mart’taki başarılı dağıtımının ardından çok varlıklı bir zincir ağı haline getiren “Mary” yükseltmesiydi. Cardano’nun yükseltmesi, ağında yeni tokenlar sağlayacak tıpkı rakibi Ethereum gibi akıllı sözleşme hizmetleri sunar. Dünyaca ünlü analist Michaël van de Poppe ise kripto parada boğa odaklı bir tahminde bulundu. Analist “Yavaş ama emin adımlarla… Hep böyle gider. ADA daha sonra çalışmaya devam edecek.” dedi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Usta Analist: Cardano’da Death Cross Alarmı! Bu Seviyeler Geliyor