Kripto Para

Ünlü Yönetici: Altın Fiyatı 15.000 Dolara Ulaşacak! Çılgınca Biriktirin

Goehring & Rozencwajg yönetici ortağı Leigh Goehring, hayal kırıklığına uğramış altın yatırımcılarını uyarıyor ve fiyatlarda büyük bir tersine dönüşün yakın olduğunu ekliyor. Leigh Goehring, yatırımcılara düşük fiyatlardan altın biriktirmelerini tavsiye ediyor. Goehring & Rozencwajg yönetici ortağına göre, bu boğa piyasasında altın fiyatı 15.000 dolara ulaşacak.

FED Başkanı’nın açıklamaları altın fiyatını 1.700 doların altına çekti

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, yükselen tahvil getirileriyle ilgili soruları görmezden geldi. Jerome Powell, enflasyonun bir endişe kaynağı olmadığını vurgularken Perşembe günü altın fiyatı 1.700 doların altına düştü. Jerome Powell, Wall Street Journal Jobs Summit’te yaptığı açıklamada, “Yüksek enflasyon çok kötü bir durumdur… Ancak önümüzdeki yıl fiyatların yükselmemesi daha olasıdır.” dedi.

unlu yonetici altin fiyati 15000 dolara ulasacak cilginca biriktirin 0 4CipsUfv

Tahvil getirileriyle ilgili bir soruya yanıt verirken Jerome Powell, “Finans piyasasındaki düzensizlik veya istenmeyen sıkılaşma ile ilgilenirim. Bu belirli bir fiyatla ilgili değil.” dedi. Yazım sırasında, Nisan Comex altın vadeli işlemleri gün içinde %1,12 düşüşle 1.696,60 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Son 30 günde altın %7,6 düştü ve son altı ayda altın %12’den fazla düştü.

Leigh Goehring: Altın fiyatı, daha ucuz hale geldiğinde dibe vuracak!

Goehring & Rozencwajg yönetici ortağı Leigh Goehring, Kitco News’e verdiği demeçte önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

Bu altın boğalar için sinir bozucu bir dönem. Altın’ın sahip olduğu her ralli, neredeyse anında geri çekiliyor. Bazıları bu düzeltici dönemin yaklaştığını gördü ve gümüşün performansına altın’ın ne yapabileceğini gösteren bir işaret olarak baktı. Altın boğa piyasasında, gümüş’ün altın’ın gerisinde kaldığı dönemleriniz var. Gümüş 2016’dan 2020’ye geriledi. Sonra Nisan’dan Temmuz’a kadar gümüş büyük bir yükseliş gösterdi. Bize göre bu, altın’ın bir düzeltme aşamasına girdiğini gösteriyordu. Biz o zamandan beri bu aşamadayız…

Leigh Goehring’a göre, altın’ın trendini tersine çevirmeye çalışmak kolay bir iş değil, ancak bu yılın ikinci yarısında bir noktada gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. Leigh Goehring konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu, boğa piyasasının ikinci ayağının başlayacağı zamandır. Altın’ın fiyat eğilimlerini belirlerken bakılması gereken faydalı metrik altın-petrol oranı. Son birkaç yıldır, altın petrole göre daha pahalı işlem görüyor. Altın, daha ucuz hale geldiğinde dibe vuracak.

unlu yonetici altin fiyati 15000 dolara ulasacak cilginca biriktirin 1

Leigh Goehring: Altın petrole göre ucuzladığında, büyük bir yatırım haline geliyor

2000 yılının başlarında, bir ONS altın yaklaşık sekiz varil petrol satın aldı. Leigh Goehring konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın petrole kıyasla radikal bir şekilde değer kaybetti. Şu anda tam tersi. Yaklaşık beş ay önce, bir ONS altın 50 varilden fazla petrol satın aldı. Bu oran şimdi 26-27’ye düştü. Bununla birlikte, yatırımcıların dikkat etmesi gereken şey, oranın 15’e yaklaşması. Yani bir ONS altın, 15 varil petrol alıyor. Bu oran 15’e ulaştığında altın piyasası dibe vuracak. 2000 yılının başlarında, bu altın-petrol oranının gerçekten düşük olduğu zamanlarda, altın yatırım yapılamazdı. Çünkü tüm merkez bankaları onu yeterince hızlı satamıyordu. Şimdi, altın daha popüler hale geldi, ancak iklim değişikliği nedeniyle petrol yatırımsız hale geldi. Altın petrole göre ucuzladığında, altın büyük bir yatırım haline geliyor.

Daha spesifik olarak Leigh Goehring, örneğin petrol 90 dolara ulaştığında ve altın ONS başına 1.650 dolara düştüğünde, bu oranı 18:1’e koyacağını söyledi. Bu da Leigh Goehring’a göre, altın’ın dip seviyesi için çok daha yakın bir hedef.

Leigh Goehring: Enflasyon, altın’ı yükseliş moduna geri döndürmede katalizör olacak

Leigh Goehring’e göre, mevcut yatırım ortamını “sermaye akışlarının muazzam bir yanlış tahsisi” olarak tanımlayan enflasyon, altın’ı yükseliş moduna geri döndürmede katalizör olacak. Leigh Goehring’in kastettiği şey “Bitcoin saplantısı” ve GameStop hisse senetlerindeki patlayıcı ralliler. Leigh Goehring konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu sermaye akışlarının hepsi yeni şeylere giriyor. Fonlara baktığınızda, onlar her zaman yeni şeylerin etrafındadır. Bu uzun sürmeyecek. Altın çok eski bir şey. Var olan en eski şey ve sermaye akışı tarafından dışlanıyor. Bu değişecek. Enflasyon, bu yeni eğilimleri tersine çeviren ve yatırımcıların dikkatini tekrar altın’a çeviren tetikleyici olacak. Dışarıdaki çeşitli iktisatçılar, çok fazla borcumuz olduğu için enflasyonun sorun olmayacağını söylüyor. Bu inanç, büyük ölçüde enflasyonist olarak algılanan bir kara kuğu olayı ile çözülecek.

unlu yonetici altin fiyati 15000 dolara ulasacak cilginca biriktirin 2 4QKd5Tkn

Leigh Goehring: En olası şok küresel bir tarım krizi…

Leigh Goehring, en olası şokun küresel bir tarım krizi olduğunu belirterek, tahıl pazarının şu anda büyük bir patlama yaşadığına dikkat çekti. Leigh Goehring konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Artan talep ışığında hava koşullarında herhangi bir aksaklık yaşarsak, tahıl fiyatları çok daha yükselecek ve bu da enflasyon sorununa yol açacak. Bu, bakır ve petrol de dahil olmak üzere başka şeylere de sıçrayabilir. Yatırımcılar altın piyasasına çok büyük bir şekilde geri dönecekler. Bu kesinti birdenbire ortaya çıkabilir ve tüm küresel yatırım ortamını değiştirebilir. Dünya son 20 yılda daha da zenginleşti ve küresel tahıl talebi yıldan yıla %1,5’ten neredeyse %3’e çıktı. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar zenginleştikçe diyetlerinde daha fazla protein istiyorlar; İşte tahılın devreye girdiği yer burasıdır.  Ve şimdiye kadar, mükemmel küresel büyüme koşullarıyla daha yüksek talep karşılandı. Ancak hava değişiyor ve daha yıkıcı hava modelleriyle karşı karşıya olabiliriz. Bu yıl Teksas’ta ne olduğuna bir bakın. Bunun gibi daha fazla aşırılık görürsek, yüksek talebin ortasında tahıl arzına zarar verecek.

Leigh Goehring: Biriktirin! Altın fiyatı 15.000 dolara ulaşacak

Leigh Goehring & Rozencwajg yönetici ortağı, mevcut boğa döngüsünün sona ermesinden önce, altın’ın ONS başına 15.000 dolara ulaşabileceğini ve bunun muhafazakar bir tahmin olduğunu söyledi. Leigh Goehring konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu altın boğa piyasası bitmeden 15.000 dolarlık altın fiyatı göreceğimize hala inanıyoruz. Uzun vadeli ufku olan sabırlı yatırımcılar için, önümüzdeki aylarda herhangi bir fiyat zayıflığı üzerine hem altın hem de gümüşün agresif bir şekilde biriktirilmesini tavsiye ediyoruz. Baktığımız ilişki, basılan para miktarı ve altın fiyatıdır. Tetikleyici, federal hükümetler tarafından içinde bulundukları istikrarsız mali koşulların tanınması olacak ve bu da doğrudan para kazanmaya yol açacak. Bu doğrudan borçla para kazanma, on yılın ortalarında büyük enflasyon sorununu başlatabilir.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu