Ünlü Yatırımcı Ray Dalio: Devletler, Bitcoin Yatırımcılarını Hedefleyebilir

unlu yatirimci ray dalio devletler bitcoin yatirimcilarini hedefleyebilir

Yatırımcı Ray Dalio, ABD ve diğer ülkelerin “şok edici” vergi değişikliklerinin bir parçası olarak Bitcoin (BTC)’e “yasaklar” getirebileceği konusunda uyardı. Yakın bir zamanda yatırım fırsatı olarak Bitcoin’e yönelen Dalio, LinkedIn’de paylaştığı son yazısında, ABD’li yatırımcılar için geleceğe dair görüşlerini paylaştı.

Dalio: “Şok edici” Bitcoin vergi değişimlerine hazırlanın

Ünlü yatırımcıya göre koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte tahviller, serveti korumak için neredeyse gereksiz bir hale geldi. ABD hükümeti, yanıt olarak yarattığı devasa miktardaki borcun bir kısmını geri alma girişiminde. Vergileri artırmayı planlıyor ve bunların etkileri, pek çoğunun düşündüğünden çok daha kötü olabilir.

Dalio, bunun “yeni bir paradigma” olacağını düşünüyor. Düşüncelerini şöyle özetledi:

“Tarih ve mantık bir rehber olacaksa, parası olmayan politika yapıcılar vergileri artıracaklar ve altın, Bitcoin gibi varlıklara yönelen bu sermaye hareketlerinden hoşlanmayacaklar. Bunlara karşı gayet yasak getirebilirler.”

“Bu vergi değişiklikleri, beklenenden çok daha şok edici olabilir.”

Sonuç olarak, birikimi olanlar için ortam tatsız bir hale gelebilir.

Dalio, ABD için “kapitalizme karşı soğuk” hale geliyor dedi ve sonuçlara karşı iyi korunmak için yatırımcıların “iyi çeşitlendirilmiş, tahvil ve dolar dışı varlıklar portföyü” benimsemesi gerektiğini söyledi.

unlu yatirimci ray dalio devletler bitcoin yatirimcilarini hedefleyebilir 010 yıllık tahvil getirileri ile BTC/USD grafiği. Kaynak: TradingView

Saylor, Bitcoin’i bariz bir çözüm olarak görüyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bu duruma Bitcoin’in yanıt olduğunu söyledi. twitter’da “Tahvillerin artık bir hazine varlığı olarak işlemediği konusunda Dalio ile aynı fikirdeyim,” dedi:

“Bitcoin bariz bir çözümdür ve ‘Asya’nın gelişmekte olan … piyasalarında’ iyi çeşitlendirilmiş tahvil ve dolar dışı varlıklar portföyünden çok daha pratiktir.”

MicroStrategy, geçen hafta 260 BTC’yi 15 milyon dolara satın aldığını ortaya koyarak BTC hazinesine ekleme yapmaya devam ediyor. Şirket toplamda 91.064 BTC’ye sahip.

Dalio, kripto para biriminin nasıl çalıştığına dair bilgi eksikliğinden kaynaklandığını kabul ederek, Bitcoin konusundaki pozisyonunu belirgin bir şekilde değiştirmişti. Dalio ayrıca şunları söyledi:

“Ayrıca, vergi değişiklikleri ve sermaye kontrolleri olasılığına da dikkat edilmesi gerektiğine inanıyorum.”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ünlü Yatırımcı Ray Dalio: Devletler, Bitcoin Yatırımcılarını Hedefleyebilir