Ünlü Ekonomist: Çöküş Bitmedi! Altın Fiyatları Bu Seviyelere Düşecek

unlu ekonomist cokus bitmedi altin fiyatlari bu seviyelere dusecek F6qXZ53c

ABD tahvil getirilerindeki düşüş, 1.700 doların üzerindeki altın fiyatlarını desteklemeye devam ediyor. Ancak, son tahminlere göre altın’ın düşecek daha çok yeri var. Capital Economics’in ekonomist yardımcısı Adam Hoyes, altın fiyatları için 1.600 dolara işaret ediyor.

Adam Hoyes: Altın fiyatları bu yıl 1.600 dolara düşecek!

Çarşamba günü, İngiltere merkezli araştırma firması Capital Economics bu yıl için altın görünümünü düşürdü, ancak fiyatın dibe yakın olduğunu kaydetti. Capital Economics’in ekonomist yardımcısı Adam Hoyes, son raporunda altın fiyatlarının bu yılın sonunda ONS başına 1.600 dolara düşeceğini söyledi. Adam Hoyes konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Öngörümüzü aşağı çekerken, bu yıl altın fiyatının çok fazla düşmesini beklemiyoruz.

unlu ekonomist cokus bitmedi altin fiyatlari bu seviyelere dusecek 0 EDPc6Jgd

Gözden geçirilmiş yeni tahmin, altın fiyatlarının ONS başına 1.700 doların üzerinde sağlam kazançlar elde etmesiyle ve haftanın başında 10 haftanın en düşük seviyesinden sıçramasıyla birlikte geliyor. Nisan ayı altın vadeli işlemleri en son günde %0,2 düşüşle ONS başına 1.720,50 dolardan işlem gördü.

Adam Hoyes: Çin ve Hindistan’da artan fiziksel talep altın için destek sağlayacak

Altın, yılın başından bu yana tahvil getirilerinin önemli ölçüde yükselmesiyle ivme kazanmak için mücadele etti. 10 yıllık tahvillerin faizi son dönemdeki yüksek seviyelerinden düştü ve şu anda %1,5 seviyesinde işlem görüyor. Adam Hoyes, getirilerin çok fazla yükselmesini beklemediğini söyledi. Adam Hoyes konuya yönelik açıklamlarına şunları ekliyor:

Eğer haklıysak, yatırım talebindeki son düşüş çok geçmeden azalmalı. Bu altın üzerindeki aşağı yönlü baskının çoğunun kaldırılmasına yardımcı olacak.

unlu ekonomist cokus bitmedi altin fiyatlari bu seviyelere dusecek 1 cVXKsvrW

Adam Hoyes, Çin ve Hindistan’da artan fiziksel talebin altın fiyatları için daha fazla destek sağlayacağını sözlerine ekledi. Adam Hoyes konuya yönelik açıklamlarına şunları ekliyor:

Hindistan’da güçlü bir ekonomik canlanma ve Çin’de talepte canlanma, altın fiyatı için bir taban oluşturmalı. Son veriler bu görüşü doğruladı. Hindistan’da altın ithalatı güçlü kalırken, en güncel veriler Çin’deki talebin yakın olduğunu gösteriyor.

Adam Hoyes: Pek çok iyi haber finans piyasalarına gömülmüş gibi görünüyor

Son olarak Adam Hoyes, aşırı değerli hisse senedi piyasalarında yatırımcı duyarlılığının değişmesinin sermayenin bir kısmını değerli metale geri çekebileceğini söyledi. Adam Hoyes konuya yönelik açıklamlarına şunları ekliyor:

Pek çok iyi haber finans piyasalarına gömülmüş gibi görünüyor. Bizim görüşümüze göre, yatırımcı risk iştahındaki daha büyük artışların kapsamı muhtemelen oldukça sınırlı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ünlü Ekonomist: Çöküş Bitmedi! Altın Fiyatları Bu Seviyelere Düşecek