Ünlü Analist Willy Woo: Bitcoin Yükseldi, Altın Düştü – Suçlusu Bu Şirket

unlu analist willy woo bitcoin yukseldi altin dustu suclusu bu sirket Gg1wGFmm

Trader ve zincir üstü analist Willy Woo, bir “ayrışma grafiği”, yani Bitcoin (BTC) ve Altın (XAU) fiyat dinamikleri arasındaki korelasyonun ne zaman negatif bir hale geldiğini gösteren bir grafik paylaştı. Ayrıca bu durumun arkasındaki katalizörü de belirtti.

Bitcoin ve altın “ayrışması” nihayet gerçekleşti

Woo’nun grafiğine göre 11 Ağustos 2020, Bitcoin (BTC) ile Altın (XAU) fiyatları arasındaki korelasyonun negatif olduğu günü işaret ediyor. O tarihten bu yana kripto para biriminin fiyatı 5 katına çıktı. Altın ise yüzde 11 kadar düştü.

Woo, bu tarihin devam eden kurumsal BTC çılgınlığının ilk aşamasına denk geldiğini hatırlattı. Çılgınlığa MicroStrategy liderlik etmişti. Hisse senetleri de söz konusu dönemde Bitcoin’e (BTC) benzer bir performans gösterdi.

Uzun vadeli bir Bitcoin (BTC) savunucusu olan Woo, bunun Altın (XAU) yerine bir hazine varlığı olarak Bitcoin (BTC) satın alımı konusundaki kurumsal ilgi ile açıkladı.

Yorumcularından bazıları böyle bir ikilemin varlığından şüphe duydu ve iki varlığın değerlerini “kurumsal hazine” araçları olarak karşılaştırmak için çok farklı olduğunu vurguladı.

Tesla’nın nesi var?

Woo’ya ayrıca, Tesla hisselerinin aşırı BTC alımlarına rağmen neden yükselmediği soruldu. Woo, Tesla’nın Bitcoin (BTC) alımının TSLA’nın fiyat performansını etkilemeyecek kadar küçük olduğunu söyledi:

“TSLA piyasa değeri 712 milyar dolar, günlük volatilitesi ellerinde tuttukları 2 milyar dolarlık BTC’den çok daha büyük.”

Tesla’nın Bitcoin (BTC) alımı, Financial Times uzmanları tarafından bir yatırım hareketinden çok, bir kampanya olarak değerlendiriliyor. Financial Times’a göre Tesla’nın Bitcoin (BTC) satın alımı, MicroStrategy tarafından gösterilen bir stratejiden uzak.

Bu sırada, geçtiğimiz gün yaşanan BTC fiyat düzeltmesi, MSTR hisselerinde çift haneli düşüşlere neden oldu. 22-23 Şubat tarihlerinde BTC 45.000 doların altına kadar gerilemişti. Yazım sırasında ise 51.000 dolar civarında işlem görüyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ünlü Analist Willy Woo: Bitcoin Yükseldi, Altın Düştü – Suçlusu Bu Şirket