Ünlü Analist: Altın, Bu Gelişmeleri Bekliyor! Fiyat Bu Dipleri Görebilir

unlu analist altin bu gelismeleri bekliyor fiyat bu dipleri gorebilir eXDw1NjP

Spot altın fiyatları, 1.740 dolarlarda konsolide oluyor ve 1.740 doların biraz üzerinde bulunan 21DMA’yı kapatıyor. Ünlü analist Joel Frank, piyasaları yorumluyor ve önemli gelişmelere ve seviyelere dikkat çekiyor. Analiste göre, bu hafta altın’ın ana itici güçleri FED’in konuşması, Markit PMI’ları ve Çekirdek CPE enflasyonu olacak.

Joel Frank: Bu verilerin, altın’ın nereye gideceğini belirlemesi muhtemel

Spot altın fiyatları (XAU/USD) 1.740 dolarlarda konsolide oluyor ve 1.740 doların biraz üzerinde bulunan 21 günlük hareketli ortalamayı kapatıyor. Geçtiğimiz günlerde herhangi bir gerçek temel itici güç olmamasının yanı sıra döviz piyasalarında (ABD doları sabit) ve tahvil piyasalarındaki (ABD 10 yıllık tahvil getirileri sabit) duruma rağmen değerli metal toparlandı. Ünlü analist Joel Frank’a göre, bu hafta altın’ın temel itici güçleri, FED Başkanı Jerome Powell’ın ve FED Başkan Yardımcısı Richard Clarida ve NY FED Başkanı John Williams’ın yorumları da dahil olmak üzere, FED konuşmacıları olacak. 

unlu analist altin bu gelismeleri bekliyor fiyat bu dipleri gorebilir 0 LBSMheWi

Analiste göre, Mart ayı (Çarşamba günü) için zamanında Markit PMI raporu şeklindeki ABD verileri ve Şubat Çekirdek PCE enflasyon verileri (FED’in tercih ettiği enflasyon göstergesi de) izlemeye değer olacak. Analiste göre, bu verilerin altın’ın nereye gideceğini belirlemesi muhtemel. Her ikisi de yükselmeye devam ederse Joel Frank’a göre, bu altın için acı verebilir. Ancak analiste göre, enflasyon beklentileri artmaya devam ederse, bu piyasa için destekleyici olabilir.

Joel Frank: Altın 1.680 dolar civarında aylık en düşük seviyelere geri dönebilir

Bu haftaki fiyat hareketi analiste göre, spot altın’ın düşüş bayrağı içinde konsolide olduğunu doğruladı. Yukarı yönde Joel Frank’a göre, 4, 11 ve 18 Mart’ın en yüksek seviyelerini birbirine bağlayan bir yükseliş trendi fiyat hareketini sınırlarken, aşağı yöne doğru, 5, 12 ve 18 Mart’ın düşüklerini birbirine bağlayan bir yükseliş trendi fiyat hareketini destekliyor. 

unlu analist altin bu gelismeleri bekliyor fiyat bu dipleri gorebilir 1 TCO1cV7E

Tipik olarak Joel Frank’a göre, bu tür yapılar bir varlığın yakın zamandaki kayıpları takiben konsolide edildiğinde ve satış sinyali olarak hareket eden aşağı trendin kırılmasıyla ortaya çıkar. Böyle bir satış sinyali Joel Frank’a göre, 1.720-1.730 dolar alanının altında bir kırılma ile tetiklenebilir ve kapıyı psikolojik olarak önemli olan 1.700 dolar seviyesine doğru bir düşüşe açabilir. Joel Frank’a göre, değerli metal sonunda 1.680 dolar civarında aylık en düşük seviyelerine geri dönebilir.

Sıradaki içerik:

Ünlü Analist: Altın, Bu Gelişmeleri Bekliyor! Fiyat Bu Dipleri Görebilir