Ünlü Altın Analisti: Haftaya Bu Seviyeleri İzleyin! Bir Dönüm Noktasındayız

unlu altin analisti haftaya bu seviyeleri izleyin bir donum noktasindayiz eMzg1UbO

Altın fiyatları, son günlerde daha güçlü getirilere ve dolara rağmen yükseldi. Peki gelecek hafta yatırımcıları hangi fiyatlar bekliyor? Altın analisti Justin McQueen, piyasaları analiz ederek haftalık tahminlerini paylaştı.

Altın daha güçlü getirilere ve dolara rağmen yükseldi!

Reel getirilerde devam eden yükselişe ve tipik olarak kıymetli metal için düşüş gösteren daha güçlü bir ABD doları olmasına rağmen, altın fiyatları nispeten iyi bir şekilde yükseldi. Piyasa Aralık ayından bu yana ilk kez üst üste ikinci haftalık kazancını kaydetti. Hal böyle olunca da akılllara şu soruyu getiriyor: Altın bir dönüm noktasına mı ulaşıyor? Geçtiğimiz hafta FED, Ağustos ayında başlattığı yeni (AIT) politikasının ilk güvenilirlik testiyle karşı karşıya kaldı.

unlu altin analisti haftaya bu seviyeleri izleyin bir donum noktasindayiz 0 ADDb9dnc

Federal Rezerv enflasyonun %2 hedefinin üzerinde olacağını tahmin etmesine rağmen, faiz oranlarının 2023’e kadar sıfır sınırında kalacağını tahmin etmeye devam etti. Piyasalar FED’den beklenenden daha erken fiyatlandırmaya devam edebilirken, FED Başkanı Powell’ın mesajı açıktı, “gerçek” ilerleme kaydedilene kadar politikayı sıkılaştırma niyetinin sinyalini vermeyecekler. Bununla birlikte analistlere göre, bu tartışmalı bir şekilde altın için yeni bir dönüm noktası sağladı.

Justin McQueen: Cuma ve Çarşamba günü piyasalar için önemli olacak

Cuma günü FED, ayın sonunda sona eren geçici bir banka kaldıraç kuralı muafiyetini uzatmayı reddettiği için piyasalarda hareketlenmeye neden oldu. Kural, salgın sırasında banka kredilerini teşvik etmeye yardımcı olan “ek kaldıraç oranından” ABD Hazine tahvillerini ve merkez bankası mevduatlarını hariç tutuyor. Geçen Nisan ayında FED, Hazine tahvillerini ve rezervleri bankalardan muaf tuttu, bu da Hazine tahvillerini satın alarak bilanço oluşturmalarına izin verdi. Bu nedenle, sermaye kuralının sona ermesine izin verilmesi kararıyla birlikte ortak görüş, bankaların Hazine tahvillerine karşı daha fazla sermaye tutması gerekeceğinden, bu durumun devlet tahvillerine olan talebini azaltabileceği ve daha yüksek tahvil getirileriyle sonuçlanacağı yönündedir…

unlu altin analisti haftaya bu seviyeleri izleyin bir donum noktasindayiz 1 RXTkb8kF

Bu duyuru üzerine ilk tepkide görülürken, hamleler nispeten uysaldı. Ancak, bu durum getiriler açısından yukarı yönlü risk oluştururken, önümüzdeki hafta yapılması planlanan üç konuşma, FED’in faiz artışlarına ilişkin belirsizlikleri yatıştıracağının bir işareti… FED Başkanı konuşmalarının yanı sıra, önümüzdeki hafta dikkat edilmesi gereken önemli miktarda veri bülteni yok. Buna karşılık, risk duyarlılığının iniş çıkışları muhtemelen altın’ı etkileyecek. Altın analisti Justin McQueen, önümüzdeki Cuma ve Çarşamba gününün piyasalar için önemli olacağını belirtiyor.

Justin McQueen, önümüzdeki hafta için izlenecek seviyeleri sıraladı

İzlenecek seviyeler açısından Justin McQueen’e göre, üst taraftaki kilit alan 1.760-65 dolar, yani önceki destek ve şimdi direnç. Analiste göre, bu alanın üzerinde bir kapanış olmadıkça teknik manzara değişmeyecek ve mevcut durum aynen kalacak. Olumsuz tarafı Justin McQueen göre, destek aşağıda 1.720 dolar ve 1.690 dolarda bulunuyor. 20DMA’nın (1.737dolar) üzerindeki haftalık kapanış analiste göre, boğalar için iyi bir işaret olacak ve yukarıda bahsedilen direnç bölgesi testinin önünü açmaya yardımcı olacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ünlü Altın Analisti: Haftaya Bu Seviyeleri İzleyin! Bir Dönüm Noktasındayız